AnaSayfa / Tekno Beyin / Iphone’da Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir? İşte Ayarı

Iphone’da Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir? İşte Ayarı

Iphone 4, Iphone 4s, Iphone 5, Iphone 5s, Iphone 6 ve Iphone 6 plus telefonlarınızda batarya durumunu ayrıntılı olarak görebilmeniz için sağ üst köşede pil yüzdesi vardır.

Pil yüzdesi bilgisi ile bataryanızın ne kadar kaldığını öğrenebilir ve telefonunuzun kapanmasına yakın uyarı alabilirsiniz. Kullanım detaylarını analiz etmeniz için gayet faydalı bir özelliktir.

Fakat bazen durum çubuğundaki pil yüzdesi simgesi kaybolur ve görünmez.

iPhone’da pil yüzdesi nasıl gösterildiğini merak ediyorsanız ve pil yüzdesi simgenizi geri getirmek istiyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz.

Iphone’da Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir?

Telefonunuzdan aşağıdaki adımları takip ederek iPhone’ da pil yüzdesi için pil simgesini tekrar görünür hale getirebilirsiniz.

Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin, Genel sekmesini seçin ve Kullanım menüsüne girin.

Buradan Pil Kullanım başlığının tam altında bulunan Pil Yüzdesi seçeneğini sağa kaydırın ve böylece iPhone telefonunuzda pil yüzdenizi durum çubuğunuzun sağ üst köşesinde görünür hale getirmiş olacaksınız.

Fakat çok nadir olan bir durum olsa bile iPhone telefonların bazı modellerinde pil yüzdesi sekmesi açık olmasına rağmen simge görünmüyor.

Genelde yazılımsal bir sorun olan bu sorunu çözmek için cihazınızı açıp kapatmayı daha sonra pil yüzdesi gösterme ayarını tekrar yapmayı deneyin.

Bu da işe yaramıyorsa telefonunuzu iTunes yardımı ile fabrika ayarlarına çevirmeniz ve tekrar kurmanız gerekecektir.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tabletlerde güvenli moddan çıkma nasıl yapılır hakkında bilgi

Tabletlerde sol alt tarafra ‘’ Güvenilir mod’’ yazısı çıkabilir. Telefonlarda bataryayı çıkarıp geri taktığınız zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir