AnaSayfa / Yaşama Dair / İşinize Yarayacak Duvar Dekorasyonu Fikirleri Ve Örnekleri

İşinize Yarayacak Duvar Dekorasyonu Fikirleri Ve Örnekleri


İçinde bulunulan duvarlarla kaplı evlerin, işyerlerinin daha güzel daha heyecan verici daha egzotik bir havaya dönüşmesini duvarlar üzerinde yapılacak çalışmalar ile sağlayabilirsiniz. Birçok duvar dekorasyonu fikri günümüzde fazlasıyla gelişmişlik göstermektedir. Eskilerde sadece var olan duvar kâğıtları bugün yerini çok farklı konseptlere bırakmıştır.

Duvarlarımızı duvar kâğıdı kaplamak istiyorsak binlerce ürün çeşidi mevcuttur. Oda konseptine uygun renk ve desenler seçilirken; bunların simlileri, 3 boyutluları, kabartmalıları çok fazla göz alıcı hale gelmiştir.

Kimi zaman duvarların yarısına kadar kâğıt kullanılabilir. Devamı isteğe uygun bir boya ile kaplanırken tam bu ikisi ortasına köpük şerit kartonpiyerler yapıştırılabilir. Böylece duvarda iki farklı bölünme ile muhteşem bir görüntü elde edilir. Taş süslemeleri çok hoş durmaktadır.

Duvarda seçilen bir bölüme, akla yatan bir tasarım ile taşların o tasarıma uygun yapıştırılması ayrı bir enstantane katacaktır. Işıl ışıl bir görüntü elde edilebilir.

Öte yandan farklı şekillerde üretimi yapılan cam ya da pleksi aynalar duvar üzerinde şekilli bir tarzda yapıştırma ile göz alıcı bir dekorasyon elde edilebilir. Böylece oda daha derin, daha geniş bile gözükebilir. Duvarlara bir soy ağacı oluşturulabilir. Aile fotoğraflarını kaplayan minik çerçeveler duvarlara soy ağacı şeklinde monte edilebilir. Güzel bir köşe olacaktır.

Büyük ve küçük olmak üzere satın alacağınız hasır sepetleri ile duvarınıza böylesine farklı ve güzel bir hava katabilirsiniz

duvar-dekorasyonu-1

Hazır satılan çok farklı bir duvar dekorasyon ürünü. Bu tarz ürünler artık bir çok internet mağazasında stılabilmektedir. İkea, koçtaş ve hepsiburada.com sitelerinde bulabilirsiniz. Klişe duvar dekorasyon ürünlerinden sıkılanlar için..!

duvar-dekorasyonu-2

L koltuğun bulunduğu yere sade bir tablo ile şıklık katabilirsiniz. Bazen ufak dokunuşlar bile odanın havasını bir anda değiştirebilir

 

Marangozdan kestireceğiniz kütükler ile duvarınıza tamamen doğal ve dekoratif bir görünüm kazandırabilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi kütükleri istediğiniz renge boyayabilir, duvarınıza renk katabilirsiniz

Kuş tüylerinden duvarınıza muazzam bir dekorasyon yapmaya ne dersiniz? Tüylerin her birini farklı renklere boyayın yada boyaya daldırın ve ardından kurutun. Daha sonra duvarınıza yapıştırabilirsiniz.

Eski eşyalarınızın düğmeleri ile duvarınızı bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Resimde fil yapmışlar. Siz isterseniz kedi, köpek yada kuş figürü yapabilirsiniz. Düğmelerle duvara yapılan bu dekorasyon çalışmasına hayran kaldım diyebilirim.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bel Ağrısı rahatsızlığına hangi bölüm bakar?

Hareketsizlik ve egzersizden uzak yaşam tarzları ya da ani hareketler sonucunda ortaya çıkan bel ağrıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir