AnaSayfa / Mekanlar / İzmir’de gezebileceğiniz Yerler Ve İsimleri

İzmir’de gezebileceğiniz Yerler Ve İsimleri


Genellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar tatil günlerinde dolaşacak, gezecek çeşitli yerler aramaktadır. Bu konuda İzmir öncü bir şehirdir. İzmir’de insanlar denize gidebilir, tarihi mekânları gezebilir, alışveriş yapabilir veya doğa ile iç içe bir yemek fırsatı yakalayabilir.

İzmir’de Bulunan Tarihi Mekanlar

Genellikle insanların tarihi mekânları ziyaret ettikleri bilinmektedir. Bu konuda İzmir yeterince zengin bir tarihi kültüre sahiptir. Bergama Antik Kenti, Agora Antik Kent, Tarihi Kadifekale, Su kemerleri ve Tarihi saat kulesi bu kapsamda dolaşılabilecek tarihi yerlerdir.

Tatil ve Deniz İmkanı

Genellikle yaz aylarında sahilleri dolup taşan İzmir’de yaz mevsimi dolu dolu geçmektedir. Yanı başında olan Foça, Çeşme, Alaçatı gibi tatil yerleri insanların sık sık ziyaret ettikleri mekânlardır.

Alışveriş ve Doğa Mekanları

Büyükşehirlerde bulunan alışveriş mağazaları zaman geçirmek için alternatif alanlar olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında çeşitli doğa yerleri de mevcuttur. Balçova Termal Otel, Çiçekli Köy kahvaltı yerleri, Kemalpaşa Dere Mesire Yeri, yanı başında olan üç kuyular kent ormanı ve Sasalı’da bulunan büyük hayvanat bahçesi keyifle gezilebilecek mekânlar olarak ortaya çıkmaktadır.

1 – KEMERALTI

İzmir’e gidip kesinlikle görmeniz gereken yerlerden birisidir. Çok uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Turistlerin uğrak mekanı İzmir’in gözdesi kemeraltı çarşısında ayrıca yemek yiyebilir, kahve içebilir, stres atabilirsiniz.

2. AGORA

Sabah 08:00’de ziyarete açılır. Akşam 17:00’da ziyaret saati biter. İzmir’e gidip, tarihi bir yeri ziyaret etmek istiyorsanız, ilk tercihlerinizden birisi agora olabilir.

3. İZMİR SAAT KULESİ

1901 yılında Sadrazam Mehmet said paşa tarafından yapılmıştır.  İzmir’in konak meydanında bulunmaktadır. İzmir’in simgesidir.  Burada çok güzel selfie’ler çekebilir, güvercinleri besleyebilirsiniz.

4. ALSANCAK SEVGİ YOLU

Asırlık palmiyeler, geceleri renklenen zemini ile tüm dikkatleri üzerine çeken harika bir yer. Size fazlası ile huzur verecek olan Alsancak sevgi yolu Konak’ta bulunmaktadır.

5. KIBRIS ŞEHİTLERİ CADDESİ

İzmir’in en işlek caddelerinden birisidir. Yaz kış demeden herkesin uğrak mekanıdır.  Nasıl İstanbul’da istiklal caddesi varsa, İzmir’de ise Kıbrıs şehitler caddesi var! İnsanların birbirileri ile buluştuğu, alışveriş yaptığı harika bir yer. Alsancak’ta bulunmaktadır bilginize..

İZMİRDE GEZEBİLECEĞİNİZ DİĞER YELERİN İSİMLERİ

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

HD İskender iletişim telefon no adresi ve çalışma saatleri

HD İskender iletişim adres ve telefon numarası bu yazımızda lezzet tutkunları için paylaşacağız. Yirmi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir