AnaSayfa / Ajandam / Jaluzi Perde Temizleme Yolları Ve İpuçları

Jaluzi Perde Temizleme Yolları Ve İpuçları

jaluzi-perde-temizleme
Kumaş Jaluzilerin Temizliği
Bu perdelerin temizlenmesi kumaşın kolaylıkla yıpranan ve rengini kaybedebilen yapıları nedeniyle zordur. Temizlikten önce jaluzinin kapanması gerekir.

*Kirlerin dağıtılabilmesi için ilk olarak elektrikli süpürge fırçasıyla tozların çekilmesi gerekir. Fırçanın temizliğinden emin olun.

*Tozlardan arındırılan perde nemli bir mikro fiber bezle temizlenebilir. Bez çok ıslak olmamalıdır ve kumaşın rengini kaybetmemesi için hiçbir temizlik maddesi kullanılmamalıdır. Perde kapalı konumda kurumaya bırakır.

Ahşap Jaluzilerin Temizliği

Ahşap olan jaluzi perdeler mobilyalarda olduğu gibi tozu göstermektedirler. Bu nedenle sıklıkla tozunun alınması gerekmektedir.

*Elektrikli süpürge fırçasıyla tozlar alınır. Daha sonra jaluzi kapalı konumdayken nemli bir bezle jaluzi bantları silinir.

*Mutfaklardaki jaluzilerin üzerlerinde yağ lekesi oluşabilmektedir. Bu lekelerin temizlenmesi için 1 litrelik su içerisine bir miktar bulaşık deterjanı eklenmeli, mikro fiber bez bu suda ıslatıldıktan sonra ahşap jaluziler silinmelidir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir