AnaSayfa / Yaşama Dair / Japon Gülü Bakımı Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Japon Gülü Bakımı Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

japon-gulu-ciceginin-bakimi
Japon gülü saksıda yetiştirilecekse eğer ekilmeyi düşünülen saksının bir direnaj deliği olmalıdır. Ayrıca Japon gülünün kökleri enine büyümeyi tercih ettiği için geniş bir saksı tercih edilmelidir.

Her yıl bitkinin toprağı değiştirilmeli, köklerin eğer saksıya dar gelmeye başladığı fark edilirse de daha geniş bir saksıya yerleştirilmelidir. Toprağın fazla ısınmasının engellenmesi için kilden yapılma saksılar tercih edilmelidir.

Japon gülü potasyum bakımından zengin olan hafif toprakları sevmektedir. Saksıda yetiştirilecekse saksı toprağıyla potasyum bakımından zengin bir toprak karışımı yapılabilir. Haftada bir olarak bitki besini verilebilir.

Tohumdan yetiştirilecekse ya da çoğaltılmak isteniyorsa Japon gülü için en uygun ekim zamanı sonbahar aylarının sonlarıdır.

Bolca güneşi seven bir bitkidir fakat çok sıcak yerlerde yetiştirilecekse yarı gölgeli bir ortam tercih edilmelidir. Yazları bol su ister.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir