AnaSayfa / Yaşama Dair / Kağıttan jet uçak yapımı hem de çok kolay!

Kağıttan jet uçak yapımı hem de çok kolay!

Kâğıttan uçak yapmak çocukluğumuzdan başlayıp yıllarca vazgeçemediğimiz bir hobidir. Küçük büyük hemen herkesin sevdiği uçak yapımı oldukça basit tekniklerle yapılabilen bir iştir. Birkaç bilgi ile bir jet uçak, ya da f15 yaratmak sadece birkaç dakika uzağınızda.

Kâğıt ile f15 nasıl yapılır?

Birkaç bilgi ile kâğıt ile oldukça başarılı bir f15 yaratabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken kâğıdınızı altta 1 ya da 2 cm boşluk kalacak şekilde, ters biçimde ortadan katlayınız.

Ardından bir kere daha bu kez boşluk kalmayacak şekilde kâğıdınızı katlayınız. Ardından kâğıdınızın dış kısmını açıp bir üçgen yaratmalısınız.

Yarattığınız üçgeni iyice içe doğru bastırın. Sonrasında aynı işlemi ters taraftan yapınız. İki tarafında üçgenlerini iyice ayarladıktan sonra ise, uçağınızın uç kısımlarını katlayınız.

İki tarafında uç kısımlarını dikkatli bir şekilde katlayınız. Ardından iki kenarınızı da içe doğru kanatlarını yapınız. Ardından köşelere en uçtan başa kadar 1er cm içe doğru 2 kanat yaparak uçağınızın yapımını tamamlayınız.

Kâğıttan yüzlerce metre uçan bir uçak yapılabilir mi?

Hepimiz yaptığımız uçakların oldukça uzun metreler yol almasını isteriz. Size şimdi 100 metre uçabilen kâğıt uçak yapımını anlatacağız. İlk olarak kâğıdınızı dikdörtgen şekli alacak şekilde katlayınız. Ardından katladığınız kâğıdı iyice bastırın. Sonrasında kâğıdınızın iki tarafını da içe doğru bir üçgen şekli alacak biçimde katlayın.

Ardından bir zarf gibi katlayın. Sonrasın da tekrar içe doğru katlayınız. Ardından iki tarafa da alt tarafı sivri kalacak şekilde katlama işlemi yapın. Daha sonrasın da ise uçağınızın kanat kısmını da yaparak uçağınızı tamamlayın. Tüm adımları doğru izlediğiniz takdirde oldukça iyi uçan bir uçak elde etmiş olacaksınız.

Kağıttan Jet Uaçk Yapımı Videolu Anlatım

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir