AnaSayfa / Ajandam / kağıttan kelebek yapımları Origami Modelleri

kağıttan kelebek yapımları Origami Modelleri

Evinizde boş zamanlarınızda sizlerde kağıtlardan çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz. Bugün birbirinden güzel elişi kağıttan yapılan kelebek örneklerini sizlerle paylaşacağım

Genellikle bu tarz elişleri doğum günü ve çocuk partilerinde çok fazla kullanılıyor. Öğrenmenin bence yaş sınırı yok.. Her yaştan insan bu güzelim el işleri yapabilir. Genellikle origami adı verilen kağıt katlama sanatı ile bu çalışmalar yapılıyor. Siz isterseniz fon kağıdı ve elişi kağıdı kullanabilirsiniz. Eğer hiçbiri yoksa A4 kağıdı yine işinizi fazlası ile görecektir.

Birbirinden şirin ve değişik sevimli kelebek figürlerini evinizde yapabilirsiniz. Özel günlerde çocuklarınızı ve onların arkadaşlarını sevindirebilirsiniz.

İnsan elişleri ile uğraştığı zaman tüm stresten arınıyor ve bambaşka mutlu bir insan haline geliyor. Üretmek demek; Neşeli ve pozitif olmak temektir. Pratik ve aynı zamanda kolay bir şeyler üretmek istiyorsanız, işe ilk olarak kağıt katlama sanatı olan origami ile başlayabilirsiniz. Bu aktivite sayesinde el beceriniz gelişecek ve daha farklı elişlerini yapmak için sabırsızlanacaksınız.

El becerisini geliştiren insanların görsel hayal gücü geniştir. Bir çok şeyi üç boyutlu olarak algılar e kolaylıkla düşünebilir.  Elinizdeki kağıdı katlayarak sizlerde onu bir kelebeğe dönüştürebilirsiniz

İnternette bu teknik hakkında çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Biz bugün yapımından çok örneklerini sizlerle paylaşacağız. Daha önce origami işi ile ilgilenenler paylaşmış olduğum kelebek örneklerini kolaylıkla yapabileceklerdir. Birbirinden farklı ve ayrı renklerde olan bu kelebeklerin üzerine ekstradan süslemeler yapabilirsiniz.

Çocuklarınıza ve yeğenlerinize bu güzel kelebeklerden hediye edebilirsiniz. Ders çalışırken masalarına bu güzelim kelebekleri koydukları zaman eminim çok daha pozitif düşünür ve neşeli olurlar.

Kelebekleri istediğiniz boyutlarda hazırlayabilirsiniz. Misafirleriniz çok ama çok beğenecek ve hayran kalacak. Kırtasiyelerde satılan tek renkli elişi kağıtları işinizi fazlası ile görecektir. Elişi kağıdının ince olmamasına özellikle dikkat ediniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir