AnaSayfa / Kadınca / Kahve Maskesi Tarifleri Ne İşe Yarar?

Kahve Maskesi Tarifleri Ne İşe Yarar?

Evde içmiş olduğumuz Türk kahvesi sayesinde daha pürüzsüz ve güzel ciltlere sahip olabilirsiniz.

Evet Türk kahvesi ile hazırlanan kahve maskesi cilt gözeneklerinizi temizler, ölü hücreler varsa onları temizler düzene sokar. Bunların yanı sıra kahve maskesini uygularsanız,kan dolaşımınız hızlanır ve vücudunuzda kırışıklık varsa onları engellenir.

Günümüzde birçok kişi cilt kızarıklarını geçirmek için kahve maskesini tercih ediyor. Özellikle göz altında oluşan morluklara çok iyi geldiğini söyleyebilirim.

Son dönemlerde selülit görünümünü azaltmak için hanımlar kahve maskesini tercih eder oldu. Tamamen doğal olduğu için bu işlemi uyguladığınız zaman çok iyi sonuçlar alıyorsunuz.

Birçok kimyasal madde içeren ürünler var onları kullanmamız son derece yanlış. İşte böyle doğal ürünler kullanarak cildinizi çok güzel bir hale getirebilirsiniz.

Cildi Canlandıran Kahve Maskesi

Cildinizi canlandırmak istiyorsanız o zaman yapmamız gereken uygulama çok basit;

1 tatlı kaşığı kahve telvesi ,

1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı da suya ihtiyacımız vardır.

Tabi isteğe göre bunların sayısını 1’e indirebilirsiniz. Malzemelerimizi bir kabın içerisine boşaltalım ve karıştıralım. Elde etmiş olduğumuz karışımı ise cildinize uygulayıp, yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletin.

15 dakika bittikten sonra ılık su ile yıkayıp cildinizi temizleyebilirsiniz.

Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra temizleme işlemi bitince hemen soğuk su ile yıkayınız.

Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesi

Tülin Şahin sizler için Türk kahvesi maskesini şiddetle öneriyor  ilk malzemeleri sizlerle paylaşalım daha sonra yapılışına bakarız.

▪ sekiz yemek kaşığı süt ,

▪ dört yemek kaşığı kakao tozu ,

▪ dört yemek kaşığı kahve tozu ve yağlı ciltler için bir yemek kaşığı limon suyu ,

Bu malzemeleri cam kasenin içine alın ve karıştırın. Bunu yapmadan önce cildinizi güzelce temizleyin ve sonra elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize uygulayın.

Cildinize uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin, kuruma işlemi bitince ılık suda durulayabilirsiniz.

Eğer hassas bir cilde sahip iseniz o zaman bu maskeyi 10 günde 1 yapabilirsiniz , cilt yapısına sahip olanlar da 3 günde 1 yapmaları uygundur.

Sıkılaştırıcı Kahve Maskesi

Yukarıda belirttiğimiz gibi kahve maskesi cildi sıkılaştırıyor.  Sizde böyle bir uygulama yapacaksanız ilk olarak şu malzemelere ihtiyacınız olacak;

1 tatlı kaşığı badem yağı ,

1 yemek kaşığı kahve,

1 tatlı kaşığı da zeytinyağı,

Bu malzemeleri bir kabın içerisine alın ve karıştırın. Hazır hale geldiği zaman cildinize sürün ve yaklaşık olarak 5-6 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın.

Maskeyi kullandıktan sonra cildinizde kızarıklar oluşuyorsa, kullanmayı derhal bırakın. Kullanmak isteyenler haftada bir kez kullanabilirler.

Peeling Etkili Kahve Maskesi Tarifi

Cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek istiyorsanız, sizlerde peeling etkili olan bu harika kahve maskesini deneyebilirsiniz.

Bu maskeyi hazırlamak için;1 tatlı kaşığı kahve telvesi , 1 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı da zeytinyağına ihtiyacımız olacak.

Bu malzemeleri bir araya getirin ve karıştırma işlemi yapın. Hazır hale geldiği zaman dairesel hareketler yaparak cildinize sürün. Yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadar bu maske cildinizde kalsın  ardından ılık su ile durulayın.

Bu maskeyi haftada 1 defa veya ne zaman ihtiyaç duyulursa o zaman yapabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir