AnaSayfa / Medya Takip / Kalp atışı Eylül (Öykü Karayel) kimdir? Kaç Yaşında? Gerçek adı ve Boyu

Kalp atışı Eylül (Öykü Karayel) kimdir? Kaç Yaşında? Gerçek adı ve Boyu

Kalp atışı dizisinin sevilen oyuncusu Eylül kimdir? Kaç yaşında? Gerçek ismini ve özellikle boyunu merak ettiğinizi çok iyi biliyoruz.

Gerçek ismi: Öykü Karayel

Doğum Tarihi ( Yaşı): 1990 doğumlu

Boyu:  1.60

Kilo: 50

Burcu: Aslan

Mesleği: Dizi Ve Tiyatro Oyuncusu

Daha önce Kuzey Güney dizisi ile ekranlarda boy gösteren Öykü karayel, şimdilerde adından söz ettiren popüler dizi olan Kalp Atışı ile ekranlara bomba gibi döndü.

Dizinin bir diğer sevilen erkek oyuncusu ise Yakından tanıdığınız genç kızların sevgilisi Gökhan Alkan. Öykü karayel Dizide Eylül karakterini canlandırıyor. Eylül ise Genç bir beyin cerrahıdır.

Öykü karayel 1990 doğumludur. İstanbul Üniversitesi devlet konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirmiştir.

Berkun oya tarafından yazılan ve yönetilen bir tiyatro oyunundaki performansı ile adından söz ettirmiştir ve buradaki oyunculuğu ile Sadri alışık tiyatro ödülüne layık görülmüştür.

Ezgi adında kız kardeşi vardır. Liseyi Çemberlitaş kız lisesinde okumuştur. 5 ay değişim programı ile beraber Lonndra’ta tiyatro okumak için gitmiştir.

2011 ve 2016 seneleri arasında  Kuzet Güney isimli dizide Kıvanç tatlıtuğ ile başrol oynamıştır. Oyuncunun bir diğer özelliği ise su dalış uzmanı oluşudur. Su dalmada ayrıca sertifikası bulunmaktadır.

Şimdilerde ise Kalp atığı dizisinde başrol oynuyor ve gündemden hiç düşmüyor. Bir çok genç kız tarafından takdir ediliyor.

Dizinin yönetmenliğini Yusuf Pirhasan yapıyor. Dizideki bir diğer ünlü oyuncu ise Gökhan Alkan. Onu zaten anlatmama gerek yok siz çok iyi biliyorsunuz.

ÖYKÜ KARAYEL ÖDÜLLERİ

 • 2011 yılında Tiyatro eleştirmenliği birliği tarafından kendisine genç yetenek ödülü verilmiştir. ‘’ Güzel şeyler bizim tarafta’’ adlı tiyatroda sergilediği performansından dolayı bu ödüle hak kazanmıştır
 • 2011 yılında yine kendisine genç yetenek ödülü verilmiştir.
 • 2014 Haydar paşa lisesi tarafından en iyi kadın oyuncu ödülü verilmiştir. Kuzey güney isimli dizide sergilediği oyunculuktan mütevellit bu ödüle layık görüldü.

OYNADIĞI FİLME VE DİZİLER

 • 2011 VE 2013 yılları arasında Kuzey ve Güney dizisi
 • 2014 Kara Para Aşk dizisi
 • 2015 – Bulantı filmi
 • 2015 – Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. sezonda oynadı
 • 2016 – Son Destan dizisinde ipek karakterini canlandırdı
 • 2016 Yılında Toz adlı sinema filminde ‘’ Aza’’ karakterini canlandırdı
 • 2017 – İşe yarar Bir şey filminde oynadı
 • 2017 Son olarak Kalp atışı dizisinde rol alıyor.

Ekranların şu anda reyting kıran dizisi kalp atışı Öykü karayel sayesinde çok tutuldu. Sergilemiş olduğu oyunculuğu gerçekten takdir etmek gerekiyor.

Bunun haricinde rol arkadaşı olan Gökhan Alkan’ı ayrıca takdir etmek gerekiyor. O da bu tarz dizilerin aranılan ve vazgeçilmez oyuncusu. Hatırlarsanız, Seviyor Sevmiyor isimli dizide bir hayli fenomen olmuştu ve onun sayesinde çok tutulmuştu.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Kalp Atışı Facebook, İnstagram Twitter Adresleri

Dizinin hayranları en çok sosyal medya hesplarını merak ediyor. Bugün Kalp atışı dizisinin Facebook, Twitter, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir