AnaSayfa / Medya Takip / Kalp atışı konusu nedir? Kore Dizisi ile alakası var mı?

Kalp atışı konusu nedir? Kore Dizisi ile alakası var mı?

Kalt atışı dizisinin konusu ve kore versiyonu izleyiciler tarafından oldukça merak ediliyor. Dizinin konusu hakkında detaylı bilgileri siz değerli ziyaretçilerimize vereceğiz. Yapımcılığını MF yapım üstleniyor ve kore dizisi ile yakından alakası var.

Dizi kore’de ‘’Doctors’’ isminde yayınlanıyordu. Ülkemizde ise ‘’ Kalp Atışı’’ olarak yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin başrollerinde; Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ege Kökenli ve Ali Bırak Ceylan gibi isimler yer alıyor.

Bu oyuncuların dışında yakından tanıdığınız Hakan Gerçek, Barış Aytaç, Fatih Dönmez gibi Ünlü dizi oyuncuları kadroda yer alan diğer isimler.

KORE VERSİYONU:

Kalp atışı dizisi kore dizisinden alıntıdır. Ülkemizde bölüm sayısı arttırılarak yayınlanıyor. Kore’de doctors adı altında 2016 yılında yayınlanıyordu ve çok seviliyordu.

Kore’de 20 böüm oynayan dizi sanırım ülkemizde bunun iki katı yayınlanabilir. Aldığımız bilgilere göre 20 bölümden fazla olacak ve her zaman olduğu gibi yine işin çılkı çıkacak diyebiliriz.

Bir şeyi ne kadar çok uzatırsan izleyici o kadar çok sıkılır ve dizinin tüm sempatikliği bir anda gider. Ülkemizde dizi ve izleyiciden çok ne yazık ki reklam ve reyting gelirleri düşünüldüğü için hiçbir şeyi tadında bırakmıyorlar.

KALP ATIŞI KONUSU VE HİKAYESİ:

Hayattan ümidini kesmiş, ileride birbirinde sırılsıklam aşık olacak olan iki kişiyi ve yaşadıkları zorlukları anlatmaktadır. Eylül tembel, agresif ve babası tarafından sevilmeyen dayak yiyen bir genç kızdır.

Okuma isteği yoktur. Ailevi nedenlerden dolayı hırçın bir kız olmuştur ve ona babaannesi sahip çıkmıştır.

Günün birinde Ali öğretmen adından birisi Eylül’ün babaannesinin evine kiracı olarak yerleşir ve babaannesinin isteği üzerine Ali öğretmenin Eylül’e sahip çıkmasını ister.

İlk başlarda Ali öğretmen Eylül’den hiç ümitli değildir. Onu okula almak istemez. Ardından Eylül Okulda öyle bir başarılı olur ki herkesin ağzı açık kalır.

Sınıfın en iyi öğrencisi olan bahar’dan çok daha akıllı ve yüksek puan ala Eylül bir anda Ali hocanın gözüne giriverir ve ardından ikili arasında elektriklenme olur.

Günün birinde Eylül’ün babaannesi mide ameliyatı olur. Doktorun ihmalkarlığı yüzünden masada kalır ve hayatını kaybeder. Bu duruma çok üzülen eylül sinir krizleri geçirir.

Ali öğretmende dahil olmak üzere kimseye güveni kalmamıştır. İkilinin yolları ayrılır ama Ali öğretmen Eylülü tanıdığı birine emanet eder ve Eylül bunu bilmez. İleride İstanbul’da özel bir hastanede ikili beyin cerrahı olarak görev yapacaktır. Eylül Ali Hocayı görünce çok şaşırır.

Halbuki Ali öğretmen zamanında ünlü bir beyin cerrahıymış ve çok yetenekliymiş!  Daha fazlası için saat : 20.00’de Show tv ekranlarından diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.

Gerçekten son zamanlarda böyle dizilet yayınlanmıyordu. Çok samimi içten ve farklı bir konusu var. Ülkemizde daha önce yayınlanan doktorlar dizisi kadar ün yapacak ve hatta ondan daha popüler hale gelebilir benden söylemesi, sizde izlemesi. Hepinize iyi seyirler dileriz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Kalp Atışı Facebook, İnstagram Twitter Adresleri

Dizinin hayranları en çok sosyal medya hesplarını merak ediyor. Bugün Kalp atışı dizisinin Facebook, Twitter, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir