AnaSayfa / Dini / Karınca Duasının Türkçe Okunuşu Anlamı Hikmeti Ve Hikayesi

Karınca Duasının Türkçe Okunuşu Anlamı Hikmeti Ve Hikayesi

En etkili bereket getiren dua; Karınca duasıdır!  İnsanların alın teri dökerek kazancını sağlarlar ve daha bereketli olması için rabbine dua ederler.

Karınca duasının bir diğer adı ise bereket duası olarak bilinir. Bu duayı okuyan bir çok kişi kazancının arttığını belirtiyor.

Sizlerde dükkan sahibiyseniz, kazancınız bir türlü artmıyorsa kesinlikle karınca duasını okumalı ve dükkanınıza asmalısınız.

Göreceksiniz ki; Allah’ın izniyle kazancınız artacak işleriniz İnşallah yoluna girecektir. Bir çok dükkanda çerçeve içine karınca duası asılır ve yıllarca muhafaza edilir.

Bolluk ve bereket için eskiden beri okunan karınca duasının bugün sizlere Türkçe okunuşunu ve ne anlama geldiğini belirteceğiz. Hikmeti ve hikayesini anlatacağız.

Zor kalmadıkça karıncaları öldürmemek gerekir. Eğer size zarar veriyorsa, ateşte yada suda öldürmemek şartıyla zararlı karıncayı öldürebilirsiniz.

Dinimizde insanlara zarar verebilecek ve onun ölümüne yol açabilecek yılan, akrep, örümcek, fare gibi zararlı hayvanları öldürmek caizdir. Efendimizin bu konuda hadisi şerifi bulunmaktadır .

Karınca Duasının Türkçe Okunuşu

ANLAMI ( MEALİ)

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir