AnaSayfa / Dini / kayıp duası nasıl yapılır? Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dualar ve sureler!

kayıp duası nasıl yapılır? Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dualar ve sureler!

Kayıp duasını okuyarak sizlerde kaybolan eşyanızı Allah’ın izniyle bulabilirsiniz. Yüce Allah’tan yardım isteyenler kaybettiği eşyayı bulmak için kayıp duasını okuyabilirler.

Kayıp duası çok kolay bir şekilde yapılır. İster dua isterseniz kaybolan eşyayı bulmak için sizlere tavsiye ettiğimiz sureleri okuyabilirsiniz.

KAYIP EŞYA İÇİN OKUNACAK DUALAR:

1 -) salavat-ı şerife : Allahummesalli Alaseyyidina Muhammed Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

2 – )  2 rekat namazdan sonra okunacak dua: Allahümme ya Hadi ve ya Radded dalleti, erdid aleyye dalleti biizzetike ve sultanike feinneha min fadlike ve ataike.”

3 – )  Kaybolan eşyayı bulma duası: “Allahümme rabbe’d dalleti ve hadiye’d dalleti, rudde aleyye dalleti bi kudretike ve sultanike. Fe in-neha min fadlike ve ataike.”

4 – ) Ayrıca 500 kere kaybolan eşyayı bulmak için “Hasbünellahü ve ni’mel vekil” zikredilir.

5 – ) “Ya cami’annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi’ad icma beyni ve beyne” Anlamı: Çalınan yada aniden kaybolan bir eşyayı bulmak için her gün yirmi beş kere okunması önerilir. Bulana kadar okumaya devam ediniz. Duayı okuduktan sonra kaybettiğiniz eşyanın adını zikredin!

OKUNACAK SURELER

1 – ) Ayetel kürsi

2) – Duha suresi:

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir