AnaSayfa / Ajandam / Keçeden çanta örnekleri

Keçeden çanta örnekleri

Keçe çantanın yapım aşamalarına geçmeden önce ne anlama geldiğini kısaca açıklamaya çalışalım. Keçe;  Koyun, keçi, tavşan ve deve gibi hayvanların tüyünden elde edilen kalın bir kumaştır. Son derece sağlıklı ve aynı zamanda dayanıklıdır.

Biçimlendirilmesi ve şekil verilmesi oldukça kolaydır. İşte bu yüzden günümüzde keçe ile birbirinden farklı elişleri ve dekoratif ürünler yapılabilmektedir.

Keçe, asırlardır insanoğlunun giyim ürünlerinde ihtiyacını gidermek için kullandığı ucuz ve kaliteli bir malzemedir. Günümüzde maalesef keçeye duyulan ihtiyaç tekstil sanayisi yüzünden epeyce azalmış durumda lakin keçe popülerliğini çeşitli ekipmanlar ile değişik alanlarda kullanılmaya devam ediliyor.

Keçenin diğer bir kullanım alanı ise elişi ve hobi olarak ev hanımları ve gençler tarafından kullanılıyor olmasıdır. Sizlerde keçe ile birbirinden farklı, el emeği, göz nuru keçe çantalar yapabilir, sevdiğiniz insanlara hediye edebilirsiniz.

Keçe çanta yapabilmek için;

Eskiyen, rengi solan, size küçük gelen kıyafetlerinizi artık değerlendirmenin vakti geldi.. Keçe çanta için bu kıyafetlerinizi gönül rahatlığı ile kullanılabilir, muhteşem geri dönüşümler elde edebilirsiniz.

Süveter yada yün kazağınızdan temin ettiğiniz parçayı elinizle istediğiniz şekli verin ve bu yün parçasını bir kabın içerisine koyunuz.

2 kaşık kadar deterjanı kaba ekleyin ve üzerine kaynar su koyarak on dakika karıştırarak yıkayın.

Yıkama işleminin ardından yünü kabın içerisinden alın ve havlu gibi kuru bit eşyanın üzerine koyun. Ardından köşelerini yayın ve içerisine poşet tarzı malzemeler koyun. 2 gün kadar güneşte beklesin. Kuruduktan sonra keçeden yapılan güzel bir çantaya sahip olduğunuzu göreceksiniz. Dilerseniz ayrıca fermuar dikebilirsiniz.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir