AnaSayfa / Ajandam / Keçeden kalemlik örnekleri

Keçeden kalemlik örnekleri

Ev hanımları boş zamanlarını değerlendirerek harika işler ortaya çıkartabiliyor. Özellikle keçe kumaşlarını kullanarak birbirinden şahane aksesuar tasarımlarına imza atıyor. Evlerinizin odalarını keçeden yapılan kumaşlarla çok daha modern ve şık bit hale getirebilir, bu ürünleri sevdiklerinize ayrıca hediye edebilirsiniz.

Keçe konusunda el becerinize güveniyorsanız ayrıca yapış olduğunuz ürünleri ve süs eşyalarını satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Çalışma isteği ve azmi olduğu sürece insan her türlü elişi sıkılmadan yapabilir ve bu konuda paralar kazanabilir.

Okulların açılması ile birlikte çocukların ihtiyaçları artmaya başladı. Yeni alınana kalemlere güzel bir kalemlik lazım değil mi? Asılan hazır kalemlikler çok ucuz ama maksat spor olsun derler ya.. Bizden boş zamanımızı değerlendirerek okullar açılmadan çocuğumuza kendi el emeğimizle yapmış olduğumuz kalemliği hediye edebiliriz.

Keçede kalemlik yapabilmek için;

İlk dikkat etmeniz gereken husus keçeden yağacağınız kalemlik için renk seçimidir. Birden farklı renk kullanmanızı tavsiye ederim.

Kalemliği yapmadan önce, ne kadar büyüklükte bir kalemliğe ihtiyaç duyulduğunu hesap etmeniz gerekir. Eğer küçük bir kalemlik yapacaksanız tek parça keçe size yetecektir.

Eğer kalemliği birden fazla gözü olsun tüm kalemlerimi bu gözlere koyarım diyorsanız, değişik renklerde keçeler satın alarak kalemliğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Dikim işlemini iyi belirlemek gerekiyor. Spor dikişlerin daha fazla dikkat çektiğini ve hoş durduğunu söyleyebilirim. İsterseniz bunu küçük ek olarak yada küçük parçalar halinde ayrıca kullanabilirsiniz.

Fermuarı dikmek için kalemliğinizi ters çevirin ardından aynı şekilde ter koyun ve öyle dikmeye başlayın.  Eğer fermuar değil de, düğme dikmek istiyorsanız düğme iliklerinin yerlerini iyi hesap edin.

Belirtmiş olduğumuz kriterlere uyarsanız sizlerde çok güzel kalemlikler dikebilirsiniz. Daha önce bu konuda tecrübe sahibi olan ve çocuğuna keçe kalemlik diken anneler varsa, aşağıda vermiş olduğumuz farklı keçe örneklerini ayrıca deneyebilirler.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir