AnaSayfa / Ajandam / Keçeden Kapı Süsü Yapımı ve Malzemeleri Kolay Anlatım

Keçeden Kapı Süsü Yapımı ve Malzemeleri Kolay Anlatım

Keçe oldukça sağlam ve aynı zamanda kolay şekil alan bir kumaş türüdür. Keçe ile kapı süsünden tutun bir çok el işi örneği yapabilirsiniz. Üstelik çok fazla çaba sarf etmenize gerek kalmadan eğlenerek birbirinden şahane süs eşyalarınızı hem evinize hem çocuğunuzun odasına kısa süre içerisinde yapabilirsiniz.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı

– Makas

– Yapıştırıcı

– Keçe

– A4 kağıdı

– Bilgisayar Yazıcısı ( Harfleri Çıkartmak İçin)

– Dikiş makinesi ( Yoksa normal iğne iplik işinizi görür)

İlk öncelikle kapı süsü için yazmak istediğiniz yazıyı bilgisayardan word programını açarak yazın. Harfleri tek tek yazın ve büyük puntolar halinde olmasına özen gösterin.

Yazıcıdan çıkarmış olduğunuz kağıt üzerindeki harfleri dikkatli bir şekilde kesin. Çıkarmış olduğumuz harfleri kalıp olarak kullanacağız.

Kesmiş olduğunuz harfleri keçenin üzerine koyun ve kurşun kalem yardımı ile harfin dış sınırlarını çizin.

Her harf için 11×11 ebatlarında 2 adet keçe kes meniz lazım. Bu keçelerden birinin kenar kısımlarını birer santim kalacak şekilde çerçeve şeklinde keselim.

Elimizdeki bir diğer pamuklu kumaşı 11 x 11 boyutlarında keselim.

Harfin kayma yapmaması için keçeye yapıştırılması gerekiyor. Yapıştırma işleminin ardından harfimizi makine ile dikiyoruz. Harfin etrafını düz dikiş ile dikmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca yapıştırıcı içim bilindik basit yapıştırıcıları kullanabilirsiniz.

Ardından diğer tasarım ve yaratıcılık size kalmış. Kapı süsünüzü aşağıda verdiğim keçe örneklerinden faydalanarak kendi isteğinize göre yapabilirsiniz.

Özellikle kız çocukları erkek çocuklarına nazaran keçe çalışmalarını çok seviyorlar. Ben kendi çocuğumun odasına çok güzel kapı süsü yaptım.

İleride çok daha farklı ve hoş olanlarını yapmaya çalışacağım. Yapmış olduğum örnekleri sitemde yayınlayacağım. Ayrıca beni facebook ve twitter adreslerimden ayrıca takip edebilirsiniz.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir