AnaSayfa / Ajandam / Keçeden yapılan elişleri el sanatları

Keçeden yapılan elişleri el sanatları

Keçeden yapılan elişlerine bayılacaksınız. Günümüzde birbirinden farklı oyuncaklar, kapı süsleri ve ev aksesuarları keçe ile yapılabilmektedir. Yani anlayacağınız sınır yok! Ev hanımlarının daha çok süs eşyalarına yönelik çalışmalar yaptığını görüyoruz. Bugün paylaşacağımız şahane keçe el sanatlarını sizlerde evinizde yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; Başta keçe, ardından makas, yapıştırıcı, iğne iğlik yada varsa dikiş makinesi.

Hayal gücünüzü kullanın ve ardından birbirinden güzel yapar çiçekler, anahtarlıklar kapı süsleri, biblolar, kukla, isminizin yazılı olduğu tablo yapın! Yada aşağıdan resimlerini paylaştığımız keçe elişleri örneklerinden istifade edin.

Keçe yapmadan önce bilmeniz gereken önemli detay; Kalıp çıkarmaktır.  Nedeni ise direkt olarak kumaşın üzerine uygulamaya geçerseniz, hatanızı telafi edemeyebilirsiniz lakin kalıp üzerine çizerseniz, silip tekrardan yenisini çizmek daha kolay olur.

Keçeden süs eşyası yapabilmek için önce kalıbı hazırlamak gerekir ardından yapmak istediğiniz elişini yaptıktan sonra üzerine yapacağınız ufak detaylar ile keçenizi farklılaştırabilirsiniz.

Ucuz ve aynı zamanda dekoratif ev aksesuarına sahip olmak istiyorsanız, kesinlikle tercihinizi keçe kumaşlardan yana kullanmalısınız. Keçe kumaşının özelliklerini saymakla bitmez. Birbirinden şahane ev aksesuarları ve çeyizlik elişleri yapabilirsiniz.

Keçe kumaşı hazır satın alamayanlar, eski yün süveterlerini yada kazaklarını sökerek elde edebilirler.  Keçenin bu denli tercih edilmesinin sebebi çok kolay biçimlenmesi, şekil alması ve kolayca dikilebilir olmasıdır.

Keçeden yapılabilecek sayısız el sanatları çalışmaları var. Sizlerde bu elişine gönül verdiyseniz, sitemizde paylaşılan birbirinden güzel keçe örneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz çalışmaları bize yollayın, sitemizde yayınlayalım.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir