AnaSayfa / Kadınca / Kirpikler Nasıl Kıvrılır? 6 Altın Öneri!

Kirpikler Nasıl Kıvrılır? 6 Altın Öneri!

Bayanlar makyaj yapacakları zaman zorlandığı kısımlar arasında göz çevresi ve kirpikler vardır .  Bütün kadınlar her zaman tepeden tırnağa kusuruz olmak ister.

İşte bunu yerine getirmek için ise farklı çözüm yollarına başvururlar. Bayanlar kendi aralarında birbirlerini çok zor beğenirler.

Ama kadınlar aynaya baktığı zaman kendisini her zaman çok güzel görmek ister. Şimdi hep beraber adım adım kirpik kıvırma işleminin nasıl yapıldığına bakacağız.

Birinci Adım

Kirpiklerinizi kıvırmaya başlamadan önce göz farı ile eyeliner uygulaması yapın ve sonra makyaj malzemelerinizin kurumasını bekleyin.

İkinci Adım

Kirpikleriniz tamamen kuruduğu zaman ikinci aşamaya geçebiliriz. Unutmayın nemli olan kirpikler üzerinde eğer işlem yaparsanız , kirpikleriniz büyün oranda yıpranır.

Üçüncü Adım

Şimdi bukle yapıcısını açalım ve sonra üst kaşlarımızın ortasına gelecek şekilde yerleştirelim. Kirpiklerinizi açıp kapatın , tüm kirpiklerinizin kıvrıldığından emin olun.

Dördüncü Adım

Bu aşamada yapmamız gereken iş şöyle ; ilk önce bukle yapıcıyı alalım ve gözlerinize doğru kirpiklerinizin köklerine gelecek şekilde yaklaştırın. Ama burada çok dikkatli olmanız gerekiyor. Yani göz kapağı derisinin içine girmemesi gerek.

Beşinci Adım

Şimdi gözlerinizi kapatmayın ve bu şekilde kıvırıcıyı kapatın. Böylelikle kirpiklerinizin büyük bir kısmı üst tarafa yayılım gösterecektir. Eğer acı hissederseniz o zaman da kıvırıcının bulunduğu konumu hemen değiştirin.

Son Adım

Geldik son adıma. Burada başımızı sabit tutalım ve kıvırıcıyı kirpiklerimizin üzerinde yaklaşık olarak 4-5 saniye kadar bekletin. Kirpikler istemiş olduğunuz hacme ulaşasıya kadar bu işlemi tekrar tekrar yapabilirsiniz.

Unutmayın , kirpikler çok önemlidir ve yüzdeki görünümü tamamen değiştirir. Güzel bir kirpik makyajı yaparsanız tüm suratınızı toplarsınız. Bunun için kirpiklerinize çok özen göstermeniz gerekiyor. Makyaj yapmadığınız zamanlarda bile kirpiklerinizin yıpranmamasına özen gösteriniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir