AnaSayfa / Yaşama Dair / Kısa Boylu Kadınlar İçin Yardımcı Giyim Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar İçin Yardımcı Giyim Önerileri

kisa-boylu-kadinlar-nasil-giyinmeli-3
Ülkemizde boyu 1.60 ve altındaki kadınlar kısa boylu kabul edilmektedir. Kısa boylu kadınları daha uzun boylu gösteren pek çok giyim şekli ve kumaş deseni vardır. Ayakkabı, renk ve desenlerde doğru seçimler yaparak olduğundan daha uzun görünmek mümkündür.

Kısa Boylu Kadınlar Ne Tarz Elbiseler Giymeliler

Tek renk giymek, boyuna çizgileri olan elbiseler tercih etmek, yüksek belli pantolonlar giymek, boru paça veya İspanyol paça pantolonlar, dar kıyafetler ve koyu renkler boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Büyük desenli kıyafetlerden, kısa pantolonlardan, büyük çantalardan ve bol elbiselerden kaçının.

Yaka dekoltesinin derinlemesine olması gövdeyi daha uzun gösterecektir ve yüksek belli mini etekler de bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Ancak kalın bacaklarınız varsa mini etek yerine uzun elbiseleri tercih edin.

Ne Tarz Ayakkabılar Tercih Edilmeli

Topuklu ayakkabılar daha uzun görünmek için en vazgeçilmez ve pratik öneridir. Daha kolay yürüyebilmek için dolgulu ve platformlu ayakkabılar tercih edilebilir.

Yine de rahatsızlık duyuyorsanız sivri burun babetleri tercih edin. Bilekten bantlı ayakkabılar bacak boyunu keseceği için daha kısa görünmenize sebep olacaktır. Bu tarz ayakkabılardan olabildiğince kaçının.

kisa-boylu-kadinlar-nasil-giyinmeli-1 kisa-boylu-kadinlar-nasil-giyinmeli

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir