AnaSayfa / Kadınca / Kısaca Spor Yapmanın Faydaları

Kısaca Spor Yapmanın Faydaları

Spor yapmak sağlık açısından çok faydalıdır. Vücudumuzun daha sağlıklı olabilmesi ve kan dolaşımımızın sorunsuz bir şekilde çalışması için düzenli olarak spor yapılmalıdır.

Metabolizmayı çalıştırmak , vücudumuzda bulunan yağları enerjiye dönüştürmek için en ideal zaman sabah kalktığımız zamandır. Yani özetlemek gerekirse kahvaltıdan 1 saat önce spor yapmak çok etkilidir.

Aç karnınıza sabah saatlerinde eğer spor yaparsanız vücudunuzda bulunan yağlar enerjiye dönüşür. Eğer yaşam koşullarınızdan veya kişisel nedenlerinizden dolayı buna bir türlü fırsat bulamıyorsanız o zaman spor yapmadan 1 saat önce kesinlikle hiçbir şey yemeyin.

Eğer böyle yaparsanız vücudunuzda bulunan kaslar çalışır ve yağ depoları harekete geçer. Yemek yedikten sonra ise en az 2 saat sonra spor yapmalısınız.

Hem kaliteli bir yaşam sürmek hem de sağlıklı yaşamak için sporu bir yaşam biçimi haline getirmeniz gerekiyor. Yani bu işten sıkılmadan eğlenerek yapmalısınız. Şimdi isterseniz spor yapmanın faydalarına göz atalım ;

Spor’un Faydaları ;

  • Kiloyu Dengeler
  • Yorgunluk hissini giderir
  • Sağlıklı Yaşamanızı Sağlar
  • Hareketlerinizin Hızını Arttırır
  • Kişiye Enerji Verir
  • Mutluluk Hormonlarınızı Çalıştırır
  • Vücutta bulunan fazla yağları yakar

Not ;

Eğer sizler düzenli bir şekilde spor yapamıyorsanız o zaman günlük yürünecek adım sayısına uyarak sağlıklı kalabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir