AnaSayfa / Kadınca / Kışlık farklı bayan bere örnekleri

Kışlık farklı bayan bere örnekleri

Bereler kış aylarında erkek ve kadınların en çok rağbet ettiği aksesuarların başında gelir. Sadece aksesuar yada güzel görünmek için değil; Isınmak, soğuktan korunmak ve hastalıklara yakalanmamak için kışın başımızı bere ile koruruz.

Bereleri hazır satın almak yerine tuhafiyeciden alacağınız uygun fiyatlı yün ile kendinize ve sevdiklerinize kaliteli ve ucuz bereler örebilirsiniz.

Ev hanımlarının vakti çok fazla olduğundan dolayı kışın televizyon izlerken, çay yudumlarken rahatça zorlanmadan bu güzelim farklı bere örneklerini örebilirler.

Günümüzde internetin gelişmesi ile birlikte özellikle örgü yapılışı konusunda bir çok kaynak bulunuyor. Bunların başını Youtube ve facebook gibi sosyal medya siteleri çekiyor. Bizim gibi kişisel bloglar sizlere ayrıca elinden gelen desteği veriyor ve şahane örnekler sunuyor. Bugün sizlere en güzel kışlık bayan bere örneklerini resimleri ile birlikte sunacağım.

Bere yapabilmek için şu adımları takip etmelisiniz;

İlk önce her zaman olduğu gibi ilmek atıyoruz ve ardından zincir çekmeye başlıyoruz.

Bebek için bere örecekseniz yirmi tane zincir oluşturmanız yeterli olacaktır.

İkinci adıma geçtiğiniz zaman berenin üzerinden yarım tırabzan yapmaya başlayın.

1 tane batma işlemi yapın ardından ilmeğin üç tane ip arasından geçirilmesini sağlayın.

Zincir bitene kadar yarım trabzan yapmaya devam edin. İkinci sıraya gelindiğinde 1 tane zincir çekin tıpa ip dolayın ve batma işlemi uygulayın. Bu işlemi yine zincir çekilen kısım tamamlanana kadar devam edin.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta; Batma işleminin ön taraftan değil, arka kısımdan yapılmasıdır.

Belirtmiş olduğum adımları tamamlayarak sizlerde örneğin ortaya çıkmasını sağlayabilirsimiz. İpin ne kadar kalın olursa, kullanacağınız tığın uç kısmı o kadar geniş olması gerekir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir