AnaSayfa / Kadınca / Kız Çocukları İçin Çok Güzel Topuz Saç Modelleri

Kız Çocukları İçin Çok Güzel Topuz Saç Modelleri

Topuzlar genellikle özel günler için yapılan saç modelleridir. Topuzları ağır modeller olarak nitelendirmemiz mümkün görünmektedir. Topuzlar özenerek hazırlanmış küçük kızlarda son derece sevimli görünen modellerdir. Topuz yapılacak saça her türlü model verilebilir Sıradan basit bir topuz yapabileceğiniz gibi, ince ve ustalık gerektiren saça çiçek desenleri dahi verebileceğiniz modeller de yapılabilmektedir.

Topuz yapımı aslında basittir. Topuzda ustalık gerektiren, modellere verilen detaylardadır. Son yıllarda kız çocuklarında oldukça görülen modeller sıkıca yapılmış bir topu ve önden bırakılmış 2 tutam maşalı saç. Yıllardır kullanılmakta, dolayısıyla modası hiç geçmeyen modellerdendir.

Topuz Nasıl Yapılıyor?

Genellikle çok ağır modeller tercih edilmezler. Hem kızların minicik başlarına ağırlık yapmaması açısından hem de son derece ağır bir modelin sevimli bir kız çocuğuna yapılamayacağından ötürü şık ama sevimli modeller tercih edilmektedir. Topuzlar saç ıslatılıp kurutulduktan sonra taranıp sıkıca toplanılarak başlanmaktadır.

Bu işlem için topuz tokası da kullanılabilmektedir. Ancak basit bir hamleyle toplanan ve oluşturulan kabarık modele topuz adı verilmektedir.

Kız çocuklarında sim ve pul detaylar çok kullanılmaktadır. Genellikle kız çocukları için topuz modellerinde saçlara pul dökülmektedir. Kızlar bu simli detayları ya da sevimli taçları severek kullanmaktadırlar.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir