AnaSayfa / Tekno Beyin / Kullanışlı telefon arayanlara tavsiyeler

Kullanışlı telefon arayanlara tavsiyeler

kullanisli-telefon
Günümüzde cep telefonlarının kullanım alanları genişlemiştir. Bu yüzden insanlar tarafından alınan telefonlarda mevcut işletim sistemi, ihtiyacı karşılaması ve diğer isteklerin karşılanması konusunda yeterli donanıma sahip telefonlar daha çok tercih edilmektedir. Şu anda cep telefonu piyasasında Apple, Nokia ve Samsung bu alanda başı çekmektedir.

Apple Marka Telefonlar

Özellikle kendine has işletim sistemi kullanılması ile ortaya çıkan Apple markası 1 Nisan 1976 yılında kurulmuştur. Kurucuları arasında yer alan Steve Jobs en çok bilinen kurucudur.

Ürettikleri IOS işletim sistemi ile piyasada 2008 ile 2012 yılları arasında en çok rağbet gören telefon olarak bilinmektedir. Bu telefonları İphone 1 serisi üretime başlanmış ve şu anda çeşitli seriler ile üretimlerine devam etmektedir.

Samsung

Güney Kore menşei olan şirketin kuruluşu 1938 e dayanmaktadır. Bu alanda özellikle üretmiş olduğu Android işletim sistemi ile piyasada en çok tercih edilen işletim sistemi olmuştur.

Rekabet ile birlikte ortaya çıkan bazı modelleri en çok kullanılan cep telefonu modeli olarak önümüze çıkmaktadır. Samsung modellerinden en çok tercih edilen model S serisi ve Note Serisi en çok kullanılan cep telefonlarıdır.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir