AnaSayfa / Oyunkolik / Lol Yasuo Oynanışı Taktikleri Kabiliyet Dizilimi Ve İtem Dizilimi Nasıl Olmalıdır?

Lol Yasuo Oynanışı Taktikleri Kabiliyet Dizilimi Ve İtem Dizilimi Nasıl Olmalıdır?

Legens Of Legens Yasuo Hakkında Kısa Bilgi
Yasuo azmiyle dikkat çeker ve tam bir kılıç ustası olarak bilinir. Düşmanlarını hüsrana uğratmak için onlara karşı rüzgar kuşanır ve ortalığı estirir. Bu mağdur savaşçımız itibarını kaybetmiş ve hayatta kalmak için birçok savaşın içerisine itilmiştir.

Yasuo dünya alemini karşısına almıştır ve keskin kılıcı ile suçluları cezalandıracaktır. Şerefini geri kazanmak için elinden elen tüm çabayı sarf edecek ve en sonunda kazanan kendisi olacaktır.

Lonia’nin savaş akademisinde en zeki ve en parlak öğrenciydi en çok da efsanevi bir rüzgar tekniği olarak bilinirdi. Birçok kişi onun ileride tam bir kahraman olacağına inanıyorlardı ve oldu da. Ancak ne zaman Noxus işgal edildi o zaman tüm her şey değişti ve Lonia’yı korumak için Yosuo görevlendirildi. Fakat yasuo o kadar güçlü ve kılıcına güvenen bir kahramandı ki bulunduğu yeri bırakıp savaşa katıldı ve döndüğü zaman bırakmış olduğu himayesindeki hepsini ölü olarak buldu.

Bunun intikamı alınacaktı yas tutacaktı ama zaman kısıtlıydı artık bir an önce bunun bedeli çok ağır bir şekilde ödenmeliydi. Kardeşlerinden öğrenmiş olduğu azmi ve gayesi tekrardan temizlendi artık gerçek katile götürecek bir ipuçları vardı. Eşyalarını topladı ve ölmüş olan arkadaşlarının mezarlarına son bir kez baktı yemin etti ve rüzgarı arkasına alıp yola koyuldu intikam almak için.

Lol Yasuo Taktikleri

Başlangıç olarak genel olarak 1 eşya olur oda doranın kılıcı onu alarak başlayabilirsiniz. Doranın kılıcı uzaktan hasar verebilen ve kalkana sahip olan bir eşyadır. Sonra tam set için Mahvolmuş kralın kılıcı işte bu tam yasuo’ya uyuyor can çalmanın yanı sıra saldırı hızı süper. Sonra Youmuu’nun hayalet kılıcını çıkın buda hasar veriyor fakat bunun yanı sıra kritik vuruş ile yasuonun pasifi için çok ideal bir eşya.Daha sağlam yapmak için Merkürün adımlarını alın bunu da almamızın sebebi arkadaşlar yasuo biliyorsunuz hasar verme açısından rakip için çok tehlikelidir. Bu yüzden kalabalık kontrolünü yani CC olabildiğince kısa tutmada çok fayda vardır. İşte geldik en kuvvetliye Ebedi Kılıç en son bunu çıkacağız. Bu rakibin ADC’sini devre dışı bırakır ve en tehlikeli eşyalardan birisidir. Rakip karşında bunu kullanırsanız tam bir efsane olursunuz ve takımınıza zaferi kazandırırsınız.

Bunun yanında Randuin’in Alametini çıkın. Bunun amacı ise fiziksel hasardan sizi korur. Ruh Gömleğini satın alırsanız da büyük hasarını azaltmış olursunuz ve takım savaşında takım arkadaşlarınıza sonuna kadar destek olabilirsiniz.

Duruma Göre

Cıva Yatağan : Karşı tarafta çok ağır bir CC şampiyonlar varsa o zaman bu durumda kesinlikle ruh gömleğini satın alın. CC şampiyonu olarak örnek Fiddlesticks olabilir.

Koruyucu Melek : Oyunun başlarında ve ortasında güzelce beslenmiş iseniz o zaman randuin yerine koruyucu meleği satın alabilirsiniz.

Yasuonun Genel Bilgileri

Can : 517.76

Saldırı Gücü :55.376

Saldırı Hızı :0.658

Hareket Hızı :345

Can Yenileme :6.51

Zırh :24.712

Büyü Direnci : 30

Yetenekleri :

Avarenin Yolu

Çelik Fırtına : Menzil 475

Rüzgâr Duvarı : Menzil 400

Atılgan Kılıç : 475

Son Nefes : 1200

Arkadaşları : Taliyah

Rakibi : Riven

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir