AnaSayfa / Kadınca / Mezuniyet Gecesi (Balosu) Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet Gecesi (Balosu) Makyajı Nasıl Yapılır?

Biliyorsunuz ki okullar kapandığı zaman her sene mezuniyet gecesi yapılmaktadır. Genç kızların ise mezuniyet gecesinde en çok önem verdikleri nokta kimin daha güzel ve hoş göründüğüdür.

Bizler de bu yazımızda mezuniyet makyajının nasıl yapılması gerekti hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de size vermiş olduğumuz bu bilgileri uygulayarak mezuniyet gecesinin en güzel ve en şık adayı olabilirsiniz. İsterseniz yavaş yavaş konumuza başlayalım.

Şimdi ilk önce yapmanız gereken nokta yüz makyajınızı tamamlamanızdır. Makyajınızın kalıcı olması için tüm yüzünüze baz uygulaması yapın. Sonra bir fırçanın üzerine az miktarda bazı alın ve yüzünüzün her bölgesine dağıtın.

Buraya kadar tamamız. Sıra geldi fondöten uygulamasına. Her zaman yüzünüzü hem aşırı parlak gösterenden hem de matlaştıran fondöten türlerinden uzak durun. Fondöteni yaparken de yüzünüzde maske gibi kalmaması için boynunuza kadar güzelce dağıtma yapın.

İnce uçlu olan bir kapatıcı fırçasından yardım alın ve bu kapatıcıyı yüzünüzün ihtiyacı olan yerlere uygulayın. Göz altlarınızı kapatmak için ise parmaklarınızı kullanarak böyle bir uygulama da yapabilirsiniz.

Yapmış olduğumuz makyaj gece boyunca yorgunluktan dolayı terle beraber akacaktır. İşte bunu önlemek için ise pudra kullanarak yüzünüzü güzelce sabitleyin.

Mezuniyet makyajı yapacağınız zaman kesinlikle allık kullanımı yapın. Hatta isteyen genç kızlar bu konuda biraz aşırıya kaçabilir. Eğer böyle yaparsanız fotoğraf çekildiğiniz zaman allık sürmüş olduğunuz yerler daha ön plana çıkar ve bu durum sizi daha güzel gösterir.

Mezuniyet makyajında sizi siz yapacak olan bölgelerden birisi de gözler ve göz çevreleridir. Bunun için kızlar göz makyajınıza çok büyük özen göstermeniz gerekiyor.

Mezuniyet gecesinde etkileyici gözlere sahip olmak istiyorsanız o zaman siyah renkteki kalemleri kullanarak harika görünebilirsiniz. Sıra geldi eyeliner konusuna.

Eyeliner kullanacağınız zaman biraz cömert davranabilirsiniz. Yani fazla eyeliner sürersem abartılı olur gibi şeyler düşünmeyin.

Hiçbir şekilde abartılı olmaz. Çünkü mezuniyet gecesi bir özel gecedir ve abartıya kaçmanızı kimse önemsemez. Ama tabi dozu çok fazla kaçırmayın.

Mezuniyet gecesi makyajının nasıl yapılacağını kısaca sizlere anlatmaya çalıştık. Eğer bahsettiğimiz yöntemleri uygularsanız emin olun çok şık biri olabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir