AnaSayfa / Oyunkolik / Minecraft Yumurta Farm Nasıl Yapılır? Rehber

Minecraft Yumurta Farm Nasıl Yapılır? Rehber

Günümüzde en çok oynanan hayatta kalma oyunlarından birisi de Minecraft’tır. Minecraft’ta biliyorsunuz çiftçilik var ve bu yüzden birçok kişi yumurta farm’ı yapmak istiyor ama bir türlü yapamıyor.

İşte bizlerde bu konu hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız. Şimdi minecraft egg farm diğer yetiştirmelere göre biraz zordur. Neden zordur ?

Çünkü yüksek miktarda yumurta elde etmeniz gerektiğinden dolayı insanı belli bir zaman sonra zorlayabiliyor. Ama merak etmeyin vereceğimiz 3 farklı yöntem ile çok uğraşmadan daha çok yumurta kazanabileceksiniz.

Serbest Çiftlik Yumurtası

Hem yumurta üreten hem de tavuk bakan insanların çoğu serbest çiftlik metodunu yapıyor. İlk olarak büyük bir çevrili olan alana tavukları salalım ve yumurtaları bırakabilecekleri ufak kapalı bir yerle şekillendirelim.

Bu yöntem genel olarak çok tutuluyor ve bunun sebebi ise hem ucuz hem de çabuk kurulabiliyor olmasıdır. Diğer yandan ise hem tavukları çiftleştiriyorsunuz hem de öldürme işlemi yaparak yumurta kazanıyorsunuz. Bunun yanı sıra tüy ve et materyallerine de ulaşmış oluyorsunuz.

Tabi bu kadar güzel özelliklerinin yanı sıra dezavantajları da bulunuyor. Bu yapmış olduğumuz yöntem toplama açısından biraz verimsiz olabilir.

Toplama işlemi yapmak için kesinlikle çiftliğe gitmeniz gerekiyor. Eğer sizler çok oyunculu bir serverda oynuyorsanız o zaman yabancılar sizin çiftliğinizi yağmalayabilir. Hele bir de her tarafı açık ve korunmuyorsa o zaman işiniz biraz zor.

Not ; Eğer ormanlık bir alandaysanız çim ya da çamur kullanmayın. Eğer kullanırsanız ocelotlar çiftliğinize saldırır ve tüm tavuklarınızı öldürür.

Batarya Modeli Çiftlik

Gerçek yaşamda tavuk çiftliğini bilenler için bu yöntem belki sizleri biraz rahatsız edebilir. Fakat Minecraft sizlere hem kolay hem de hızlı hem de inanılmaz etkili sonuçlar alabileceğiniz bir yol sunuyor.

Tavukları ilk olarak minik bölgelere yerleştirin daha sonra içlerinin su ile dolu olup olmadığına bakın. Fakat şunu da unutmayın ki trap kapısı kesinlikle kilitli olsun. Yoksa tavuklarınız o yerden kaçabilir.

Tavukların çıkamadığı yerlerin trap kapıları açık durabilir. Şunu da belirtmek isterim ki tavukların yanlarında başka bir bölüm olsun bu şekilde de kaçamazlar. Bu yapacağınız yöntem aynı zaman da ocelotların çiftliğinize saldırmasını da engellemiş olursunuz.

Bu yapacağımız yöntemin tabiî ki de dezavantajları bulunuyor. Dezavantajı , tavuklarınızı hiçbir zaman çiftleştiremezsiniz.

Ama bu yöntem sayesinde büyük miktarda yumurta elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tek bir kazanda birden fazla tavuk olabilir ama bazı durumlarda kazanın dışarısında da doğabilirler.

Yüzen Tavuklar Çiftliği

Yüzen tavuklar çiftliği ile tavuklar merdiven yardımı ile yukarıda kalır ve suyun içerisine yüzmeleri kolaylaşır. Bu yöntemi birçok kişi diğer 2 yönteme göre daha karlı olarak görüyor. Çünkü bu çiftlik ile hem tavukları çiftleştirebiliyoruz hem de öldürüp yumurtasını alabiliyoruz.

Tavuklar bu çiftlikte yukarıda yüzer ve bu sırada ise et , tüyler ve yumurtalarını aşağıya doğru bırakırlar. O yerde bulunan merdivenler ise istediğiniz zaman tavuklara erişmenizi sağlar.

Bu yöntem çiftliğinizi ocelot saldırılarından korur. Ama unutmayın zemininizde kesinlikle çim kullanmayın.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir