AnaSayfa / Kadınca / Örgü şirin bebek patik örnekleri

Örgü şirin bebek patik örnekleri

Anne ve babalar çocuklarının ayakları üşümesin diye onlara hazır patikler satın alıyorlar. Oysaki biraz örgü bilgisi ile evde son derece sağlıklı ve aynı zamanda dayanıklı örgü bebek patiklerini anneler örebilirler. Örgü bebek patikleri çocukların ayak sağlığına son derece etki eden parçalardır.

Bu bağlamda dışarıda mağazalarda ve pazarlarda satılan patiklere güvenmeyen anneler evde örebilecekleri bir çok patik örneğini sitemizde inceleyebilir, beğendiklerini büyük bir keyifle boş vakitlerinde televizyon karşısında örebilirler.

Kalın bir örgü ipi kullanarak patiğinizi örmeye hemen başlayın. Satın almış olduğunuz ipin kaliteli, bebeğinizin ayağını sıcak tutacak bir ip olmasına özen gösterin. Aksi takdirde ördüğünüz patiğin bebeğinize hiçbir faydası olmayacağı gibi emekleriniz boşa gidecektir.

Bebek patiğinizi bilhassa dikmeye başlamadan evvel bebeğinizin ayak kalıbını göz kararı kestirerek çıkartmalı ve ardından örmeye başlamalısınız. Eğer çok küçük örerseniz, emekleriniz boşa gider ve telafisi mümkün olmayabilir.

Örüm işlemine başlamadan önce özellikle patiklerde ayak numarası vardır. Buna dikkat ederek zincir çıkarmalısınız. Örnek vermek gerekirse genellikle bir bebeğin ayağı için sekiz zincir yeterli oluyor

Dikmeye başlarken ise patiklerde özellikle öncelikle ayak numarasına göre bir zincir çıkarmanız gerekir.  Örme işleminde ise iki ters ve bir düz tekniğini kullanarak ilerleyin. Aşamalara geçerken sağa ve sola doğru kayma yapabilir, olursa arka kısma yönlenebilirsiniz.

Zincir sayısını hesaba katarak, arka kesimin örümünü tamamlayın, sonrasında trabzanları örerek patik örneğinizi tamamlayın. Bu belirtilen aşamalarda renk konusu tamamen sizin tercihiniz. Erkek bebek için mavi, kız bebekleri için pembe renk en çok tercih dilen örgü ipidir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir