AnaSayfa / Oyunkolik / Oyun için hangi işletim sistemi daha iyi? Öneriler!

Oyun için hangi işletim sistemi daha iyi? Öneriler!

windows-10
Günümüzde konsollu oyunlar artık daha güncel gibi gözükse de bilgisayar oyunları vazgeçilmez bir eğlence sunmaktadır. Bu yüzden hem alışkın olduğunuz hem de seçtiğiniz oyunun hangi yıla ait olduğu önemli etkenlerdendir. Eğer eski bir oyun oynuyorsanız işletim sisteminizin son sürüm olmasına gerek yoktur. Aynı zamanda sisteminiz güçlüyse sürümünüzün en güncel olmasına da gerek yoktur.

Tavsiye Edilen Oyun İşletim Sistemi Hangisidir?

Oyun platformlarında herkesin tavsiye ettiği işletim sistemi Windows 10’dur. Tabi ki piyasanın en iyisi Windows 10’dur demek yanlış olur, sadece popüler oyun ağında kullanım sayısı ve tavsiye sayısı oldukça fazladır. İhtiyaç duyulan performans, kararlılık bu sistemdedir.

Windows 7 de oldukça sağlıklı bir kullanım sağlıyordu. Bunun bir üst güncellemesi olan Windows 10 oyunculara daha rahat ve sorunsuz oyun keyfi sunmaktadır. İşletim sisteminizi seçerken bilgisayarınızın modeli ve yılı da oldukça önemlidir.

Bunların dışında oyun ağını yakından takip eden oyuncular başka alternatife gerek duymadıkları gözlemlenmiştir. Kararınızı deneyerek vermeniz bilgisayarınızın sağlığı ve sizin oyun zevkine bağlıdır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir