AnaSayfa / Yaşama Dair / Petibör Bisküvili Ev Yapımı Pasta Tarifi

Petibör Bisküvili Ev Yapımı Pasta Tarifi

petibor-biskuvili-pasta-tarifleri-resimli
Bu pasta tarifi neredeyse yapımı en kolay olan pasta tarifidir. Yapımının bu kadar kolay olmasına rağmen tadı da bir o kadar güzeldir. Yapımı oldukça kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Petibör Bisküvili Pasta İçin Gerekli Olan Malzemeler;

  • 2 paket toz kakaolu veya çikolatalı puding
  • 4 paket petibör bisküvi
  • 8 su bardağı süt

Petibör Büskivili Pasta Yapılışı;

Öncelikli olarak derin bir tencerenin içerisine 2 paket toz puding karışımı dökülür. Sonra 8 su bardağı süt tencereye ilave edilerek hiçbir topaklanmaya kalmayana kadar çırpılır.

Elde edilen karışım kısık ateşte pişirilmeye başlanır. Puding pişerken devamlı olarak karıştırılır. Eğer sürekli karıştırılmazsa dibi tutabilir. İyice fokurdayıp baloncuklar oluşana kadar pişirilir.

Daha sonra ocaktan indirilir. Petibör bisküviler bir şura halinde tepsiye dizilir. Üzerine hazırlanan pudingin bir miktarı dökülerek her tarafına sürülür. Daha sonra tekrar bir sıra bisküvi dizilir ve tekrar puding dökülür.

Bu işlem puding bitene kadar devam ettirilir. Ancak en üst katta kesinlikle sadece puding olmalıdır. Son olarak da hazırlanmış olan pastanın üzeri Hindistan cevizi veya nar gibi malzemeler ile süslenerek servise sunulur.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir