AnaSayfa / Oyunkolik / Rust Ev Yapımı Tekniği

Rust Ev Yapımı Tekniği

Birçok kişi oyunu almadan önce inceler ve bakar nasıl diye. Aslında Rust hayatta kalma oyunlarında ilk sıralarda yer alıyor diyebiliriz. Çünkü oyunun bir amacı var o da ev yapıp hayatta kalmak oluyor. Ev yapmak gerçekten arkadaşlar aşırı kolay sadece bazı püf noktaları bilmeniz de fayda var biz şimdi bunların hepsini sıra sıra sizlerle paylaşacağız. Ev yapabilmek için ilk olarak elimizde balta ve kazma olması gerek.

Balta ile ağaç , kazma ile de maden toplayıp güzel bir ev yapacağız. Neyse odunu topladıktan sonra ilk kağıt yapıp inşa planını öğreniyoruz ve şimdi istediğiniz tarzda evinizi yapabilirsiniz. Tabi sizlere önerimiz arkadaşlar evinizi her zaman üçgen yapınız çünkü dikdörtgen şeklinde yaparsanız adamların evi patlatması daha kolay olur.

Özellikle evinizi çok detaylı ve kapılı yapmaya özen gösterin kısacası fake kapılar ve duvarlar fazla olsun. Evimizi daha yeni yapacağımız için tahtadan olacak ve sağlığı 10’dur yani biri gelse elindeki balta ile 4-5 defa vursa yıkılır bu yüzden bizim taş duvar yapmamız gerek.

Evin planını yaptıktan sonra duvarları ve zemini taş yapmak için madenlerden taş toplamamız gerek tabi fazla toplayalım çünkü bir tane duvar 300 adet duvar istemektedir.

Taş bulup duvarlarımızı da yaptıktan sonra biraz rahatlamış oluyoruz fakat bir eksiğimiz var o da kapı. Kapı taştan olmuyor ahşap , metal kapı ve zırhlı kapılar var ahşap yaparsanız kolayca yıkılır metal yaparsanız zor yıkarlar ama zırhlı yaparsanız o zaman c4’lerle gelmeleri gerek.

Biz daha yeni olduğumuz için metal kapı yapalım sonra zırhlı kapıya geçeriz. Metal kapı için elimde bulunan metal cevherini eritmemiz gerek bunun için de dışarılarda büyük fırın , normal fırın veya arazilerde fırınlar bularak oralarda eritebilirsiniz. Ben kendim yapacak diyorsanız da o zaman avlanma zamanı hayvan öldürerek onları yağlarını alıp düşük kaliteli yakıt yaparak fırın yapabiliriz.

Metali erittikten sonra yükseltme yapma için bizim çekice ihtiyacımız olacak 100 odun ile bunu yaparak duvarların seviyelerini rahatça yükseltebilir evinizi koruma altına alabilirsiniz. Yalnız arkadaşlar eğer kolay bir serverda oynuyorsanız o zaman evinizi küçük yerine daha sağlam ve büyük olsun. Çünkü her şey bol keseden olacağı için kolayca patlatırlar ve bulduğumuz tüm malzemeleri alır giderler.

Zor serverda oynuyorsanız da yeni olduğunuz için 2-3 katlı ev yapabilirsiniz tabi yine garanti vermiyorum adamın biri gelir yinede patlatabilir. Rust böyle bir şey oyunun amacı ev patlatma ve malzeme toplamaktır.

Ben size öneride bulunayım her zaman arkadaşlarınızla beraber oynayın çok zevkli oluyor ve eğlenceli. Tek başınıza biraz sıkabilir ama arkadaşlarla hiç sıkmaz oyunun zevkini tam alırsınız. Dediğimiz gibi evinizi her zaman sağlam yapın temeli çok önemlidir temeli ne kadar sağlam olursa eviniz de o kadar sağlam olur.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir