AnaSayfa / Oyunkolik / Rust Maden Ocağı Nasıl Kurulur ?

Rust Maden Ocağı Nasıl Kurulur ?

Rust oyununda kurulan maden ocakları çok önemlidir. Hızlı bir şekilde gelişmek ve rahatça maden bulmak için kesinlikle maden ocağı kurulması gerekiyor.

Maden ocaklarını sizler çeşitli alanlara kolayca kurabilirsiniz. Tabi kurmuş olduğunuz bölgeye göre çıkan madenlerde farklılık göstermektedir.

Örnek verecek olursak karlı bir alana kurduysanız eğer o bölgeden yüksek kaliteli metal yani (high quality metal ) çıkar. Maden ocağını kurmadan önce o bölgeden hangi maden çıkıyor bunu bilmemiz gerekiyor.

Dinamit (Survey Charge)

Maden ocağını kurabilmemiz için oyun içerisinde bulunan Dinamit’e ihtiyacımız oluyor. Dinamiti yaptığınız zaman kullanım menünüze koyun ve sonra maden ocağını nereye kurmak istiyorsanız o yere giderek farenin sol tuşuna basıp dinamiti atın ve sonra patlamasını bekleyin. Sadece 1-2 saniyede patlıyor.

Patlama gerçekleştiği zaman etrafa torbalar saçılıyorsa o zaman o bölgeden maden çıkıyor demektir. Bunun yanı sıra atmış olduğunuz yerde bir çukur oluşacaktır.

Etrafınıza saçılan torbaları ise toplayarak bu bölgeden neler çıktığına bakabilirsiniz. Eğer torbaların içerisinde işinize yarayan bir maden varsa o zaman o yere maden ocağını dikin. Ama işinize yaramıyorsa o zaman başka bölgelere gitmeniz gerekiyor.

Şimdi dinamitimizi attık , madenimizi bulduk peki şimdi biz ne yapacağız ? Bu işlemleri gerçekleştirdiğimiz zaman sıra geldi maden ocağımızı o yere koymaya.

Elimizde olan maden ocağını açmış olduğumuz çukura güzelce yerleştiriyoruz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken konu maden ocağını yerleştirirken çukura çok fazla yaklaşmayın.Yaklaşırsanız sürekli olarak kırmızı yanacaktır. Yani sizler uygun bir açı yakalayıp maden ocağınızı o yere koyun.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Maden ocağı geniş bir alan ister ve bu alan içerisinde ise başka yapıların olmasına da müsaade etmiyor. Bunlara da çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer takıldığınız bir yer olursa yorumlar kısmından bana yazabilirsiniz. İyi Oyunlar.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Lol Yasuo Oynanışı Taktikleri Kabiliyet Dizilimi Ve İtem Dizilimi Nasıl Olmalıdır?

Legens Of Legens Yasuo Hakkında Kısa Bilgi Yasuo azmiyle dikkat çeker ve tam bir kılıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir