AnaSayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Ağlamak İslami Tabir

Rüyada Ağlamak İslami Tabir

Rüyada ağlamak bazen mutluluğa kimi zamansa hüzne delalet eder. İslami kaynaklara göre böylesi durumlarda yapmanız gereken tek şey, rüyanızda nasıl ve ne şekilde ağladığınızı tespit etmek ardından ona göre rüya tabirlerinden faydalanmak gerek.

Rüyada hüngür hüngür ağlamakla çığlık atarak yüksek sesle ağlamak arasında yorum farkı vardır. İşte bu yüzden ne şekilde ağladığınız önemlidir.

Rüyasında yüksek sesle çığlıklar atarak ve bağırarak ağlamak, rüyayı gören kişinin reel hayatta ileride buna benzer bir şekilde ağlayacağına yorumlanır.

Rüyasında yapmış olduğu kötülüklerden ve hatalardan tövbe ederek, Rabbinden af dileyerek ağlayan kişi sevince ve huzura kavuşur.

Hem ağladığını hem gözlerinden akan yaşın bir yerde biriktiğini gören kişi çok göz yaşı döktüğünden dolayı istediği mal varlığına ve zenginliğe kavuşur.

Suya muhtaç olan bir insanın bu rüyayı görmesi Allah’ın rahmetine ve yağmurun geleceğine işaret eder.

Gözyaşının olduğu her yerde yüce rabbimizin rahmeti ve merhameti vardır.

Bir insanın rüyasında ağlaması gerçekten bulunmaz bir velinimettir.

İslami rüya kitaplarının bir çoğunda tanıdığı bir insanın hastalandığını ve ardından öldüğünü görmek, rüya sahibinin bu olayı yaşayacağına, hüzne ve ağlamaya işaret eder.

Ağlamadığını hisseden fakat gözünden yaş geldiğini gören bir kişi hayaline kavuşur, Dilekleri Allah katında kabul olur.

Rüyasında ağladığını ve sabah uyandığında yastığını ıslak gören kişi yaşamında canını sıkacak bir olay yüzünden rüyasında ağlayarak bu olaydan bir nebze olsun rahatlamış demektir.

Sessiz bir şekilde ağlamak berekete ve yağmura, Rabbinin rahmetine, rüyasında bir çocuğun ağlaması ise gereksiz ve yersiz yere dertlenmeye, dünya malına, işine önem vermeye, ahret hayatını unutmaya işaret eder.

Rüyada ağlamak gerçek hayatta mutlu olmaya, sevinmeye işarettir. Rüyada ilk başta ağlayıp sonradan rahatladığını gören kişi huzura kavuşur. Ağladıktan sonra yanağında sıcak gözyaşının döküldüğünü hisseden yaşamı boyunca sevineceğine, yanağından soğuk bir şekilde gözyaşı döküldüğünü hissedense kedere girer

Rüyada bağırmadan sessiz bir şekilde ağlamak görmek, endişeye ve değişik üzüntüler yaşmaya delalettir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek mutlu olmaya. Ağladığını ve ardından gözünden yaş yerine kan aktığını görmek bir insanın vefat etmesine yorumlanır.

İslami rüya kaynaklarında rüyada ağladığını gören kişi büyük bir sevinç yaşar. Her daim huzur ve ferah yanında olur. Fakat rüyada bağıra çağıra inleyerek ağlamak görmek belaya işarettir.

Gözyaşının gözlerini doldurduğu ve akmadığını gören kişi helal yoldan para ve mal kazanır. Sağ gözünden yaş akıp, sol gözüne girdiğini görmek yakınlarınıza kavuşacağınıza yorumlanır.

Rüyada ağladığını ve sonrada güldüğünü görmek ecelinizin yaklaştığını simgeler.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rüyada gözetlenmek, takip edilmek görmek ne demek?

Rüyada gözetlenmek , bu rüya genel olarak 2 şekilde yorumlanmaktadır. Hem hayırlı olarak hem de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir