AnaSayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Balık Görmek İslami Tabiri

Rüyada Balık Görmek İslami Tabiri

Rüyada balık görmenin yorumu genel olarak hayırlıdır.  Bir çok kısmetin habercisi olduğunun göstergesidir. Karşınıza çıkacak olan fırsatlar, mal ve mülk balık sembolü ile rüyanızda karşınıza çıkar.

Balık görülen rüya en hayırlı rüya kategorisine girer.

Cafer-i Sâdık hazretlerine göre rüyada balık gören kimse mevki sahibi olur. Şayet bu kişi bakireyse ganimet elde eder. Aynı zamanda balık görmek bir askeri, hizmetçiyi ve ganimeti simgeler.

Balığı sıcak bir yerde gördüyseniz önünüze zorluk çıkacak, soğuk yerde görmüşseniz zorlukların üstesinden gelece ve iyi şeylerle karşılaşacaksınız demektir

Rüyada balıkların ırmaktan yada denizden çıkarmak ganimete, canlı yada taze balık ise bakire bir kadına, suda balık avladığını görmekse sevinçli bir habere,

taze balık avlamak faydalı şeylere ve hayra, küçük balık avlamak ise elinizden çabuk çıkacak dünyalık bir şeye , ölmüş deniz balığı ise boş hayallere yorumlanır.

Kuyudan veya bulanık bir sudan balık avladığını görmek, günaha ve üzüntüye suyun üzerinde iş yapan bit insanın yatağında balık görmesi suda boğulmasına,

tatlı suda avladığınız balığın tuzlu sıda olması ise üzüntüyle sıkıntıya, balığı canlı olarak yemek mal mülk elde etmeye, tuzlu balık yemek ise zahmet ile şiddete, Tuzlanmış balık görmek sürekli size fayda sağlayacak bir mala,

balıkçıdan balık satın aldığını görmek evlenmeye, kızartılmış balık üniversite yada lise için okuyacağınız yere yolculuk yapmaya, okula gitmeyen kişiler için davete icabet etmeye, göl yada havuzdaki balığı elinden kaçırmak borcu inkar edeceğimize delalet eder.

Balığın karnında yüzük bulduğunu gören işi şeref ve izzete erişir. Devlet nezdinde takdir toplar.

Karada balık avladığını görmek rüya sahibinin sevinçli bir haberle karşılaşmasına tabir edilir.

Denizdeki balıkların birbirileri ile yer değiştirdiğini gördüyseniz askerler arasında ihtilaf çıkacağına su yüzüne çıkan balıklar ise hiç gerçekleşmeyecek gibi görünen ihtimallerin gerçek olmasına, işlerin kolaylaşacağına, mal ve mülke mirada ve gizli şeylerin aşikar olacağına tabir olunur.

Büyük ile küçük balıkları bir arada gören kişi üzüntü ile sevinci bir arada yaşar.

Denizi yararak içerisinde inci bulmak ilim sahibi olmaya, denizin yarılması ve ortasından geçmeniz ise olmaz dediğiniz bir şeyin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada canlı balık görmek aşk ve iş hayatınızda şansınızın açılaşacağına delalet eder.

İçi temizlenmiş bir balık yemek iftira atmaya, hileye ve entrika çevirmeye, yunus balığı görmek ise fakirlikten kurtulmaya delalettir.

Rüyada balık yemek; çocuk sahibi olmaya, mala ve mülke, suda balık avlamak görmek; içinizi ferahlatacak bir haber alacağınıza, balık sürüsü görmek ise işinizde yönetici konumuna geleceğinize tabir olunur.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rüyada gözetlenmek, takip edilmek görmek ne demek?

Rüyada gözetlenmek , bu rüya genel olarak 2 şekilde yorumlanmaktadır. Hem hayırlı olarak hem de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir