AnaSayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Ev Görmek İslami açıdan ne anlama gelir? Neye Çıkar?

Rüyada Ev Görmek İslami açıdan ne anlama gelir? Neye Çıkar?

Rüyada ev görmek birden fazla anlamı bulunuyor. Rüyada görmüş olduğunuz ev temiz , yeni ve güzel ise kişinin iyi niyetli birisi olduğuna ve güzel ahlakına işaret eder. Bunun yanı sıra her zaman refah içerisinde yaşar.

Rüya sahibinin tüm dilekleri gerçek olur ve istediği bir hayat yaşar. Eğer rüyada hem geniş hem de büyük bir ev gördüyseniz ,

mutluluğunuzun ve başarınızın artacağına yorulur. Evin yeşillikler içinde olması ise , rüya sahibinin muradına ereceğine delalet eder.

Rüyada Eski ve Kötü Ev Görmek

Rüyada hem eski hem de kötü bir ev görmek , kötü bir olayın habercisi olarak tabir edilir.

Yani maddi kayıplara , ayrılığa veya hastalığa yorulur. Harap olmuş bir ev görmek , mutuz ve hüzünlü olarak gelişecek olaylara yorumlanır.

Rüyada Ev Görmenin Diğer Anlamı

Rüyada ev görmek bazı durumlarda ahret hayatına yorumlanır. Rüyada görülen geniş ve ferah ev , rüya sahibinin ibadetlerini yerine getirdiğine ,

manevi anlamda ise yükseleceğine işaret ederken , dar ve eski olan ev kişinin daha fazla günah işleyeceğine delalet eder.

Bir erkek eğer hiç tanımadığı bir evi rüyasında gördüyse , bu kişi o evden bir kız ile evleneceğine yorulur. Ev görmek aynı zaman da hem hayırlara hem de nimetlere yorumlanır.

Bu rüyayı gören kadın ya da erkek evliyse , eşiyle beraber hem hayırlı hem de kısmetli günler geçirip , çok mutlu olacaklarına işaret eder.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rüyada hamur görmek, yoğurmak ve açmak ne anlama gelir?

Rüyada hamur görmek , bu rüya genel olarak sağlıklı olmaya , huzura , mutluluğa ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir