AnaSayfa / Kadınca / Sakallı ipten en güzel paspas modelleri

Sakallı ipten en güzel paspas modelleri

Sakallı ipten yapılan en güzel ve çeyizlere özel olarak örülen paspas modellerini paylaşacağım. Bildiğiniz üzere paspaslar evlerimizin vazgeçilmez eşyalarındadır. Hakikaten hem ev içerisinde hem evimizin dışında kapı önlerinde kullanılması mekanların görünümünü bir anda değiştirir ve farklı hava katar. Üstelik temizleme işlemi çok kolaydır, insanı yormaz, işte bu sebepten dolayı en çok tercih edilen ev eşyalarında birisidir. El emeği ile yapılan örgü paspasların yerini tabii ki hiçbir şey tutamıyor.

Özelikle sakallı ipten yapılan paspas modelleri son zamanlarda herkesin dilinde. Genç kızlar artık çeyizlerine öncelik olarak yazma ve havlu kenarı yerine sakallı ipten yapılan paspasları örmek istiyorlar.

Yapılışı her ne kadar zor gibi göründe bile, yapım aşamalarına dikkat ettiğinizde ve sıkılmadan ördüğünüzde emin olun çok güzel paspaslar örecek ve bu örmüş olduğunuz modele siz bile şaşıracaksınız.

Belirtilen ipin sakallı olmasından mütevellit işimiz biraz zorlaşabiliyor. Aslında bildiğiniz klasik örgü ip gibi geçişleri kolaydır. Klasik ipte kullanılan tığdan biraz daha farklı kalın olan tığı kullanmanız gerekiyor.

Tığ ile sakallı ipten paspas örerken geçişler sırasında titiz davranılmalı ve dikkatli olunmalıdır. Bildiğiniz klasik örgü örer gibi örmeye devam ediniz lakin aralardan geçişlerde kenar kısımları atlamamaya özen gösteriniz. Atladığınız en ufak bir kenar boşluğu, dikkatinizin dağılmasına ve paspasın bozulmasına neden olur.

Zincir sayısı ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka husustur. Paspasın boyutunu belirlemek önemlidir. Sakallı ip kullanacağınızdan dolayı geçişler oldukça zordur. Bu sebeple trabzan örerken geçişlerin sizi zorlayacağını belirtmek isterim. Değişik renkte sakallı ipler kullanmak isterseniz kalın ve incelik, uzun ve kısa hususuna dikkat ediniz eğer aynı boyutlarda iplerle balarsanız karmaşaya mahal verebilir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir