AnaSayfa / Yaşama Dair / Salonda Yetişen Güzel Bitkiler Nelerdir? İsimleri

Salonda Yetişen Güzel Bitkiler Nelerdir? İsimleri

salonda-yetisen-bitkiler
Evinizde eğer istenilen türde bir sıcaklık oluşturamıyorsanız ve salonunuzda bitki yetiştirememekten şikayetçiyseniz, salonda yetiştirilebilecek bitkiler konusunda bazı çeşitleri yazımızda bulabilirsiniz.

Salon bitkileri arasında yer alan Afrika menekşesi cam kenarında yetiştirilebilen ve bakımı zahmetsiz ve güzel görünümlü bitkilerdir. Yaz aylarında yapraklarının yanmaması için direk güneşe maruz bırakılmamalıdır.

Bir diğer salon bitkisi olan paşa kılıcının bakımı da oldukça kolaydır ve zor hava koşullarına dayanıklı olan çöl bitkileri grubuna dahildir. Salonun aydınlık bir kısmında bakılmalıdır. Işık sever ancak direkt güneş ışığından korunması gerekir.

Salonda bakılacak diğer bitkiler arasında dua çiçeği, zambia bitkisi, flamingo çiçeği, şeflera, Benjamin bitkisi, yuka, salon çamı yer almaktadır. Salon bitkilerinin yazın direkt güneş ışığından korunması gerekir. Fazla sulanmalarından kaçınılmalıdır. Salon ara sıra havalandırılmalıdır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir