AnaSayfa / Dini / Şifa duası nasıl yapılır? Resimli Türkçe Okunuşu

Şifa duası nasıl yapılır? Resimli Türkçe Okunuşu

Şifa duası çok kolay bir şekilde yapılır. Tek yapmanız gereken hasta kişinin yanı başında bu duaları okumaktır. Resimli Türkçe okunuşları ve anlamları ile sizlere en etkili şifa dualarını paylaşacağım.

1-ŞİFA DUASI:

Dinimizin geleneğinde Batılı insanlar doktorlara ‘’ Hekim’’ derlerdir.  Bu kişiler hikmet sahibi ve bilgin kişilerdir.

Ecel ve aynı zamanda kader üzerinde etkili kişiler değildirler.  Allah’tan başka kimse bu konuda tasarruf sahibi değildir.

Tıpkı Hazreti Eyüp olayındaki gibi hastalık kimi zaman bir imtihandır ve sabırlı olmayı gerektirir. İsyan etmek Allah nezdinde zararımıza olur.

2-ŞİFA DUASI:

Allah ( cc) İnsanları canları ve malları yada sevdikleri ile imtihan eder. Bu imtihan bazen hayırlara vesile olurken kimi zaman olumsuz olarak karşımıza çıkar.

Malımızı kaybedebilir, sevdiklerimizin başına kötü bir şey gelebilir işte tamda bu noktada dinimiz bize sabırlı ve matanetli olmayı emreder. Bazı hastalıklar günahlarımızın kefaretidir.

Ölümü hatırlatır ve bizlere imtihan vesilesi olur.  Sağlıklı bir hayat yaşamak için rabbimiz hastalığı bize vererek ikazda bulunur. Her zaman ellerimizi ona açmalı ve dua etmeliyiz.

3-ŞİFA DUASI:

Aslanda bakarsanız Rabbimiz bir hastalığı yaratmışsa onun şifasını muhakkak vermiştir. Her derdin bir dermanı olduğu belirtilmiştir.

Paylaşmış olduğumuz duaların hepsi etkili dualardır. Hasta insanların yanı başında okuyabilirsiniz. Allah’ın izniyle etkisini görürsünüz.

 

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir