AnaSayfa / Kadınca / Sivilceler için evde yapabileceğiniz doğal ve kolay maskeler

Sivilceler için evde yapabileceğiniz doğal ve kolay maskeler

Sivilceler için evde ne yapabilirim? Diyen ziyaretçileriniz için evde yapılan kolay ve doğal maske tariflerini paylaşacağız. Lafı uzatmadan hemen tariflere geçelim

LİMONLU SİVİLCE MASKESİ:

Gerekli Malzemeler:

1 çorba kaşığı doğal limon suyu

2 çorba kaşığı bal

Yapılışı:

Yukarıda vermiş olduğum malzemeleri yani bal ve limon suyunu karıştıralım ve ufak bir tencerenin içerisine koyalım. Ocakta ısıtalım. Çok fazla ısıtmayın çünkü yüzünüze sürebileceğiniz sıcaklıkta olması lazım. Ardından yüzünüze yada sivilceli bölgeye sürünüz ve on beş dakika bu şekilde bekleyin. Ardından ılık su ile durulayınız. 1 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Sivilceleri kurutan ve yok eden doğal ve aynı zamanda kolay bir tariftir.

GÜL SUYU MASKESİ:

Cildin temizlenmesi için bir çok maske tarifinde gül suyu kullanılmaktadır. Bugün sivilceler için kullanabileceğiniz bir maskenin tarifini sizlerle paylaşacağım.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı organik bal

Yapılışı:

Malzemeleri güzelce karıştırın. Ardından yüzünüze sürün ve yirmi dakika bekleyin. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

 

2 . Tarif: 100 ml gül suyu, iki yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı toz şeker, iki yemek kaşığı E vitamini yağı. Belirtmiş olduğumuz tüm malzemeleri karıştıralım ve elde edilen karışımı yüzümüze sürelim 5 dakika bekleyelim. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkayınız.

YUMURTA AKI MASKESİ:

Malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu

Bir adet yumurtanın akı

Yapılışı:

Yumurtanın akını bir kap içerisine ekleyin ve ardından limon suyunu koyunuz. Karıştırdıktan sonra yüzünüze sürünüz. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve durulayın.

BAL VE ELMA MASKESİ:

Malzemelerimiz: 1 tane elma, 3 yemek kaşığı organik bal.

Yapılışı: Elmayı rendeleyelim ve bal ile karıştıralım. Bu karışımı yüzümüze sürelim. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyelim. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

SİVİLCELER İÇİN DOĞAL KİL MASKESİ:

Kil, sivilcelerin oluşumunu engeller ve aynı zamanda kurumasını sağlar. Akne tedavisi için uygulanan maske için tarif şu şekilde;

Malzemeler:

Yarım tatlı kaşığı kil

Yarım tatlı kaşığı limon

Yarım tatlı kaşığı aspirin tozu

Tarifi:

Malzemelerin hepsi karıştırılır ve ardından cilde sürülür. 10 dakika beklendikten sonra ılık su ile cilt yıkanır. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir