AnaSayfa / Sağlık / Soya Fasulyesi Nasıl Saklanır?

Soya Fasulyesi Nasıl Saklanır?

Soya fasulyesinin ana vatanı Asya’dır ve Asya ülkelerinde çokça yetiştirilmekte aynı zaman da besin kaynakları bakımından oldukça zengindir.

Besin değeri çok fazla olduğundan dolayı insan sağlığı açısından da çok faydaları bulunuyor yani bu bilimsel olarak kanıtlamış bir durumdur.

Soya süt , un , leştin gibi gıda ürünlerinin yapımında kullanılıyor hem ham madde  hem de katkı maddesi olarak diyebiliriz

Soya fasulyesinin içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral yer alıyor, bunların yanı sıra yüksek miktarda da protein bulunuyor, Protein kaynakları bakımından zengin olduğu için kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürüyor.

Ayrıca karbonhidrat bakımından da zengindir; Kan şekerini dengeler , kolesterolü düşürür , regl düzensiz ise onu giderir , prostat ve göğüs kanserlerine karşı sizi korur.

Bunun gibi birçok sağlık sorunlarına karşı çok etkili olmaktadır. Asya ülkelerindekiler soya fasulyesinden bol bol beslendikleri için onlarda akciğer , mide , göğüs ve prostat kanserleri çok az görülüyor.

Saklaması çok kolay..

Soya fasulyesi çok tüketilen besinlerden birisidir.  Çok fazla miktarda soya fasulyesi satın aldıysanız, kağıt poşet içerisine koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bu şekilde 1 sene boyunca rahatça bozulmadan saklayabilirsiniz.

1 sene sonra soyanın etken maddesi albümin azalır, O yüzden soyadan faydalanmak istiyorsanız serin yerde muhafaza edin ve 1 yıl içerisinde de tüketmeye çalışın.

Bunların yanı sıra soya fasulyesi yağ bakımından oldukça zengindir.

Fakat yağ bakımından zengin olanı siyah soyadır sarı soyaya göre daha sert kabuğu bulunmaktadır. Sarı soya gibi saklanabilir buzdolabında.

Sarı soyanın birçok özelliği ve faydaları bulunuyor sizde tüketin. Fazla alanlar da dediğimiz gibi kağıt poşete koyarak buzdolabında 1 sene boyunca rahatça saklayabilirler.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir