AnaSayfa / Tekno Beyin / Tabletlerde güvenli moddan çıkma nasıl yapılır hakkında bilgi

Tabletlerde güvenli moddan çıkma nasıl yapılır hakkında bilgi

Tabletlerde sol alt tarafra ‘’ Güvenilir mod’’ yazısı çıkabilir. Telefonlarda bataryayı çıkarıp geri taktığınız zaman bu yazı gidiyor.

Tabletlerde pili çıkarma ihtimali olmadığından dolayı başka yöntemler kullanılıyor. Pili aniden çıkarmak bazen işe yaramaz ve güvenli mod yazısı orada kalır. Tek yapmanız gereken cihazı yeniden başlatmaktır.

ÇÖZÜM:

Tablette eğer önemli resim, müzik yada dosyalarınız yok ise format atınız. Genelde güvenli mod sorunu toshiba tabletlerde sıklıkla görülüyor.

Sırası ile şu adımları izleyiniz. Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla bölümüne dokunun sonrasında fabrika verilerini sıfırlaya basın.

10 dakika içerisinde telefona format atacak ve fabrika ayarlarına dönerek güvenli mod yazısından kurtulacaksınız.

Bir başka yöntem ise tabletin bataryası çıkıyorsa eğer çıkartın ve 15 saniye kadar bekleyin. Ardından takın sorununuz düzelir.

Tabletlerde yazılımsal sorunlar sıklıkla karşılaşılmaktadır. Yüklenen çeşitli uygulamalar buna neden olabilirken bazen ise virüs neden olabilmektedir.

Tabletinize virüs programı kurmayı ihmal etmeyin yoksa ne olduğu belirsiz sitelerden virüs bulaşabilir.

Her zaman için son çara fabrika ayarlarına geri dönmek olacaktır. Önemli bilgilerinizi önce hafıza kartına ondan sonra bilgisayarınıza yada gmaile’e yedekleyin ardından tabletin ayarlar bölümüne girerek sıfırla seçeneğini tıklayın.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir