AnaSayfa / Eğitim Şart / Tasarruf haftası ile ilgili yazı

Tasarruf haftası ile ilgili yazı

Belirli Gün ve Haftalar İçinde Bulunan Tasarruf Haftasının İnsanlar Üzerindeki Önemi
Dünya tasarruf günü 31 ekim olarak belirlenmiştir. Dünya tasarruf günü insanların biriktirmiş oldukları paralarını banka içinde değerlendirmek amacı ile ortaya çıkmış olan bir özel gündür.

Bu konuda İngilterede 1924 yılında ilk kez dünya tasarruf günü kutlanmıştır. Hem ülke genellerinde hem de tüm dünyada insanların tasarruf yapmalarını ve yapılan bu tasarrufun ne denli önemli olduğunu anlatan bilgiler insanların düşünceleri içine yerleştirilmek amacı vardır.

Dünya üzerinde kutlanmakta olan bu tasarruf günü tüm doğal olanakların belirli bir zaman sonra biteceğini ve bundan dolayı da insanların bu konuda neler yapabileceği belirtmektedir.

Başlangıçta her şey oldukça basit görülse de yaşadığımız bu dünyada elbet tüm doğal kaynaklar bir gün bitecektir. Bundan dolayı bunları koruyarak insanlık için daha uzun bir kullanım ömrü yaratılmalıdır.

Aynı zamanda bu insanların çalışarak kazandıkları para konusunda da geçerlidir. Dünya tasarruf gününün amacı insanların para konusunda giderlerinin gelirlerini geçmemesini sağlamaktır.

Bu sayede insanlar kazandıkları paraları kendilerine yetirebilecekleri gibi bunun yanında daha akıllı bir şekilde hareket ederek paralarını bankaya yatırarak bunları ilerde rahat bir şekilde kullanabilecekler.

Ülkemizde de bu konu üzerine gerekli çalışmalar yapılmaktadır. 31 ekim olarak belirlenmiş olan dünya tasarruf gününe özel okullarda törenler yapılır ve bunun için özel panolar hazırlanır.

Bu panolara öğrencilerin yazdıkları yazılar ve şiirler konulur. Bunun dışında da televizyon ve radyolarda tasarruf amaçlı programlar düzenlenerek halk bu kapsamda bilgilendirilir.

Günümüz teknolojisinde internetin kullanımı yoğun olduğu için internet üzerinde de dünya tasarruf gününe özel makale ve çeşitli kısa filmler verilmektedir.

Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de insanlar gerekli paylaşımları yapmaktadırlar.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir