AnaSayfa / Ajandam / Tatlı Sevimli Civciv Resimleri

Tatlı Sevimli Civciv Resimleri

Çok şirin bir hayvan olan civciv özellikle çocukların çok sevdiği hayvanların arasındadır. Tatlı civcivlerin o güzelim resimleri her zaman herkese çok sevimli olur. Hangimiz çocukken bu şirin hayvanlardan alıp beslemedik ki? Bakımı çok kolay olan civcivler evde beslenebilen bir hayvan olsa da onları şirinlikleri ile kendi doğalarında bırakmamız daha doğrudur.

Civciv Beslemek

Eğer evinizde civciv beslemek istiyorsanız her şeyden önce bu hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamaları için sıcaklığa çok dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Civcivlerin yaşamaları için onlara mümkün olduğunca dokunmamanız, dokunmanız gerekirse de ellerinizi yıkayıp sıkmadan dokunmanız gerekmektedir. Civcivleri yüzünüze sürmemeli ve aynı zamanda onları öpmemelisiniz. Yoksa bakteri kapıp ölebilirler.

Civcivleri koyacağınız kutular 35 ile 40 cm yüksekliğine sahip olmalıdır. İçlerinde de rahatça hareket edebilecekleri kadar bir alan olmalıdır.

Bu sevimli hayvanları almak ve beslemek isterseniz onların bakımı ile ilgili tüm detayları araştırmanız gerekmektedir çünkü bu hayvanlar çok hassastır ve çok çabuk hastalanıp ölebilirler.

Kış mevsimlerinde civcivlere bakarken ısınmaları için tedbirler almanız gerekmektedir. Yaşayacakları yerin sıcaklığı 18 derecenin altında olmamalıdır. Bu tedbirleri üç aylık olana kadar almalısınız. Çok hassas ve çok küçük olan bu hayvanları özellikle kargalardan korumalısınız.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir