AnaSayfa / Tekno Beyin / Telefondaki uygulamaları ve oyunları hafıza kartına taşıma nasıl yapılır?

Telefondaki uygulamaları ve oyunları hafıza kartına taşıma nasıl yapılır?

Google Play Store’dan indirilen Oyun ve Programları nasıl hafıza kartına taşıyabileceğinize dair bilgiler ve ipuçları vereceğiz.

Telefonun alanı haliyle az olduğundan dolayı hafıza kartını kullanmak ve boyutu yüksek oyunları oynamak istiyoruz. Bunun için yapılması gereken çözüm yolları şunlardır.

1 – Telefonun ayarlarından uygulamalar gir ve istediğin oyun yada uygulamanın üzerine tıkla. Açılan sayfada ‘’Kayıt yeri’’ yazan bölüme gelin Uygulaması SD ( hafıza kartına taşıyın.

Uygulamalar bölümünde yer alan ve izin verilen tüm oyun ve dosyaları bu şekilde hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

2 – Cihazın ayarlar bölümünde varsayılan depolama alanını hafıza kartı olarak yani SD card olarak değiştirin.

SON OLARAK:

Telefonunuz rotlu olması gerekiyor. Hafıza kartınızın ise hızlı olması şart. Düşük hızlı hafıza kartında sorunlar yaşayabilirsiniz.

İlk önce Google Play’den  AParted ( Sd card Partition ) isimli uygulamayı indirin.

Depolama atarlarında ‘’Sd kartı Çıkart’’ kısmına tıklayın. Sonra programa girin ve üst sekmedeki ‘’Tools’’ yazan yere girin.  Part 1’in yanında yer alan kutucuğu tıklayın. Aşağıda yer alan seçeneklerden ‘’ Delete’’ yazın yeri seçin ‘’ Apply’’ butonuna basalım. Hafıza kartınızın istediğiniz kadarını telefon hafızası yada depolama alanı yapabilirsiniz.

Part 1 yazan yeri tılayalım ve ‘’ Create’’ kısmını  seçerek ‘’Apply’’ butonuna basalım ve ‘’ FAT32’’ yazan yeri seçerek hafıza kartının kaç GB’tı kullanılacak onu belirleyiniz.

Örneğin 16 GB Bir hafıza kartınız var. Bu 14 GB olark görünür. Bunun 6 GB’tını hafıza kartı 8 gb’tını ise telefon hafızası yapabilirsiniz. Bu sebeple 6000 mb seçerek tamam deyiniz.

Ardından part 2’yi işaretletin ve ‘’ create’’ yazan yere tıklayın. . Ext4’ü İşaretleyelim Hepsini . Ext4′ yapınız. Tamama tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyiniz.

İşlem bittiği zaman depolama ayarlarından SD kart kısmına gelerek 6 gb olduğunu görebilirsiniz. Google Play Store’a girerek

Link2SD ve  Link2SD Plus (New) uygulamalarını indiriniz. Plus paralı. Satın alın 3 TL falan.

Link2SD uygulamasını açarak Root izni verin ve ekrana bir uyarı gelecektir. Burada ext4’ğ seçiniz ve telefonunuzu yeniden başlat kısmına tıklatın.

Telefon tekrardan başladığı  zaman Link2SD uygulamasını tekrar açalım ve ister tek tek dilerseniz topran oyun yada uygulama taşıyabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tabletlerde güvenli moddan çıkma nasıl yapılır hakkında bilgi

Tabletlerde sol alt tarafra ‘’ Güvenilir mod’’ yazısı çıkabilir. Telefonlarda bataryayı çıkarıp geri taktığınız zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir