AnaSayfa / Kadınca / Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

Tığ işi bebek battaniyesi örgü modelleri güzel ve şirin görselleri ile sitemizde siz değerli annelere sunuluyor. Anne olmanın birinci vazifelerinden birisi çocuğu soğuktan korumak, onu kalın giydirmektir. Özellikle kış aylarında daha çok dikkat etmek gerekiyor.

Bebeğiniz için battaniye örmeye karar verdiyseniz, tığ işi veyahut şiş ile örmeyi deneyebilirsiniz. Fakat beğenmiş olduğunuz örnek bazen sadece tığ ile örülüyorsa, şiş kullanamazsınız.

O yüzden şişi işi beben battaniye örneklerine göz atmanızda yarar vardır. Hangisi sizin kolayınıza geliyorsa, onu tercih etmeniz kolay bitirmenize ve zorlanmadan bebek battaniyesi örneği çıkarmanıza olanak sağlayacaktır.

Bugün tığ işi ile örebileceğiniz örgü bebek battaniyesi modellerini siz sevgili annelere takdim edeceğim. Bunu için gerekli malzemeleri tığ ve örgü ipidir.  Örgü ipinin rengini her zaman olduğu gibi sizlere bırakıyoruz. Genelde kız çocuğu için pembe, erkek çocuğu için mavi yada siyah renk örgü ipi tercih ediliyor.

Bazı bebek battaniyelerinde birden fazla renk kullanılabiliyor. Bunun nedeni ise farklı figürlerin battaniyelere işlenmesidir.

Çiçekli, kalpli, hayvan desenli battaniyelerden birden fazla renk kullanmanız gerekecektir. Örneğin kardan adamlı bir bebek battaniyesinde ponpon ve püskül yapılması şarttır.

Kardan adamın göz rengi için siyah, burnu için turuncu renk, ponpon için mavi renk örgü ipi kullanmanız gerekecektir.

Kız ve erkek bebek için yapılan battaniyelerin hepsi birbirinden renk ve figür olarak farklıdır. Erkek çocuklarında daha çok araba, ördek, balık gibi figürler kullanılırken, kız bebek örgü battaniyelerinde ise; Kalp, kelebek, çiçek gibi motifler ve desenler kullanılıyor.

Tığ işi ile kız bebeğine örgü battaniye örmek isteyen değerli anneler pembe renk tercih etmeyeceklerse, beyaz rengi kullanabilirler. Bunun dışında mor, lila, eflatun gibi renkler ayrıca tercih edilebilir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir