AnaSayfa / Kadınca / Tığ İşi Bere Modelleri ( Bayan)

Tığ İşi Bere Modelleri ( Bayan)

Tığ işi bere modelleri, elişi ile ilgilenen bayanların en çok sevdiği örneklerdir. Yapım aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi hızlı bir şekilde örgü işlemine başlamak ve yavaş kalmamak gerekir. Bir çok farklı tığ işi bere örneği günümüzde ev hanımları tarafından örülmektedir. Özellikle; Delik dolgu, sık iğne, fıstık, pirinç, yıldız örneklerini incelemenizi tavsiye ediyorum.

Tığ işi bere örneklerinin görüldüğü üzere bir çok geni seçeneği bulunuyor. Günümüzde bu saydıklarımız bir çok bayan tarafından sevilerek kullanılıyor. Elbiselere, pantolonlara ve kazaklara muhteşem uyum sağlayan elişi tığ işi bereler eminim sizlerinde ilgisini fazlasıyla çekmiştir.

Kimi zaman çocuklar için yapılır ve ortaya çok şirin örnekler çıkar. Farklı hayvan figürlerinin yanı sıra çiçekli modeller çocuklara çok yakışmaktadır.

El işlemesi olduğundan dolayı, hazır örgü berelerden çok daha farklı olduğu aşikardır. Hazır berelerde motifler sanki eklenmiş, sonradan yapışmış gibi dururken, elişi ile yapılan berelerde böyle bir dengesizlik kesinlikle söz konusu olamaz.

Çocuğunuza örgü bere örecekseniz, korunaklı olmasına özen gösterin ve astar kullanmaktan kaçınmayınız.  Dolgulu ve aynı zamanda delikli olarak bilinen örgü berelerin kıyafetlerinizle uyumlu olması için farklı renkler kullanabilirsiniz.

Şişi ile örülen berelere tığ işi ile destek verebilirsiniz. Özellikle Süsleme kısmında tığ işi kullanmak bir avantajdır. Kolay bir şekilde motifinizi hazırlayabilirsiniz.

Küçük motif parçalarını yada figürleri ayrı ayrı örün ve ardından bu parçaları berenin uygun yerlerine dikim. Herkesin kendisine göre dikiş yöntemi bulunuyor, illa ki bizim paylaşmış olduğumuz örneklerden yararlanmanıza gerek yok! Kendi hayal gücünüzle daha iyilerini ve farklı olanlarını örebilirsimiz.

Bazen bereyi ördükten sonra arta kalan ipler olabiliyor. Bu ipleri motif ve figür yapmak için kullanabilirsiniz. Tığ işlerinde örneği elde etmek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi tığın numarasının doğru seçilmesidir.

Tığ ve ipin birbirileri ile uyumlu olması örgünün çok daha güzel, şık ve zarif olmasına ayrıca olanak sağlar.

Digital

Digital

tığ işi örgü bere modelleri

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir