AnaSayfa / Dini / Tövbe Duası Resimli Okunuşu Ve Türkçe Meali

Tövbe Duası Resimli Okunuşu Ve Türkçe Meali

Tövbe, insanın işlediği tüm günahlardan pişmanlık duyması ve bir daha asla yaşamı boyunca aynı günahı işlemeyeceği, kusurlu hareketlerden uzak durarak Allah’a verdiği bir sözdür.

Rabbinin yasakladığı, Onun elçisi olan Hz. Muhammed’in dile getirdiği, dinen uygun olmayan hal ve hareketlerin karşısında insanın aynı hataları yapmamak için kendi hür iradesini kullanarak hatalarından ve işlediği günahlardan dolayı af dilemesine tövbe denir.

Herkes hayatı boyunca bir çok günah işler ve boşuna dememişler ‘’ Hatasız kul olmaz’’ diye.. Hiç üzülmeye gerek yok. Rabbimizin yüce rahmeti bize yeter.

Allah’a yönelmek ve ondan af dilemek nefsimizi ıslah etmek bizim için en önemlisidir.

Bunun için işlediğimiz günahlarımızdan dolayı tövbe etmeli ve rabbimizden af dilemeliyiz. Sizler için resimli Türkçe okunuşlu güzel ve etkili bir tövbe duası paylaşmak istiyorum

Allah günahkar olan kulları için Tövbeyi esas kılmış ve bu yolu her daim açık tutmuştur. Nefisimizi günahlardan arındırmalıyız ve pişman olduğumuzu tövbe yolu ile dile getirerek, bir daha aynı hataları yapmayacağımıza dair Allah’a söz vermeliyiz.

Tövbeyi bozmak çok büyük günahtır. Bir kere tövbe ettiğiniz zaman aynı günahı işlerseniz Çok büyük bir hata içerisine girersiniz.

Basite almak ve Tövbeyi küçümsemek biz Müslümanlara yakışmaz. O yüzden işlenen bir günah için bir kere tövbe etmeli ve hayatınız boyunca onu tekrarlamamalısınız.

Örneğin içki içiyorsanız tövbe edin ve bir daha ağzınıza sürmeyin. Tekrarlarsanız Öbür dünyada yatacak yeriniz olmaz! Allah’ın en nefret ettiği günahların başında zina ve içki gelir.

Bu tür günahlar için tövbe yolu açılmıştır ama tövbe edip bir daha tekrarlarsanız dediğimiz gibi Cehennem ateşi ile bedelini ödersiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir