AnaSayfa / Oyunkolik / Travian Irklar Hakkında Bilgi Ve Kısa Rehber

Travian Irklar Hakkında Bilgi Ve Kısa Rehber

Travian oyununda biliyorsunuz ırklar bulunuyor ve bu ırklar hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyorum.

Travian internet üzerinden oynanan en popüler oyunlardan birisidir. Aynı zaman da strateji üzerine kuruludur ve 3 temel ırk bulunuyor.

Oyunu oynayan kişiler bu üç ırktan birisini seçerek oyuna başlarlar. Irk seçimi yapıldıktan sonra oyun sonuna kadar aynı ırkta kalırsınız ve bu yüzden ırk seçimi çok önemli bir konudur.

Galyalılar

Galyalılar genel olarak savunma ağırlıklıdır. Bunun yanı sıra tuzakçı binasına sahiptir ve diğer ırklarda bu bina bulunmamaktadır.

Tuzakçı binası 400’e yakın düşman askerini esir almaktadır. Bunun haricinde daha bir sürü avantajı bulunuyor.

Galyalılar dediğimiz gibi savunma ağırlıklı bir ırktır ve bu yüzden toytatın şimşeği isimli asker oyunun en hızlı askerleri arasında yer alır. Buda demek oluyor ki galyalılar ırkı hem yağmalamada hem de saldırıda çok iyi bir ırk olduğunu gösteriyor.

Cermenler

Oyunun saldırı tarafını oynamak isteyen kişiler genel olarak Cermenler ırkını seçerler. Özellikle her serverda Cermenler hem yağmada hem de saldırıda top 10’u işgal ederler.

Fakat Cermenlerin savunma aşaması çok fazla iyi değildir. Yani çok fazla online olamıyorsanız o zaman başınız çok dertte demektir.

Çünkü Cermen bir köyü savunmak galyalı ya da Romalı bir köyü savunmaktan kat kat daha zordur. Boş vaktiniz çok ise o zaman bu ırkı seçebilirsiniz.

Romalılar

Romalılar ırkı hem saldırı hem de savunma olarak çok iyidirler. Fakat Romalı ırkları biraz meşakatlidir ve gelişim süreleri biraz uzundur. Yani galyalılar ve Cermenlere oranlı biraz daha az avantaja sahiptir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir