AnaSayfa / Ajandam / Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Kodu Nedir?

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Kodu Nedir?

Tüm Turkcell hattına sahip olan kişiler, ödemeli arama gerçekleştirebilmektedirler. Genellikle bakiyeleri bitenlerin, karşı tarafa ulaşma için kullandıkları bir yöntem olan ödemeli arama sistemi, bakiye olmasa da karşı tarafın çaldırılabilmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda Turkcell ödemeli aramaya artık bir sınırlama getirilmiştir. Bu nedenle abonelerin karşı tarafa ödemeli çağrıda bulunabilme hakkı gün içerisinde 20 kez olarak belirlenmiştir.

Ayrıca aynı kişiye 5 kez ödemeli çağrı gönderilebilmektedir. Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır sorusunda yapılacak olan yöntemde;

Ödemeli Arama Kodu:

Aranmak ve ödemeli çağrı yapılmak istenen numaranın başına *135* yazılarak, ardından sıfır eklenmeden numara yazılmalıdır. Yazılan numaranın en sonuna # eklenerek arama tuşuna basıldığında ödemeli çağrı yapılabilmektedir.

Eğer karşı tarafın bakiyesi yok ise, çağrı gerçekleştirilememektedir.

Karşı tarafın ödemeli çağrıyı kabul etmesi halinde ücretlendirme tutarı 69 krş olarak belirlenmiştir.

Ödemeli çağrı sisteminde öncelikle karşı tarafa sizin tarafından ödemeli çağrıyı kabul edilmesi için bir bildirim gönderilmektir.

Aranan kişi bu bildirimi dinleyerek kabul ederse, arayan kişinin telefonu çalar ve görüşme yapılabilmektedir.

Ödemeli arama konusunda Turkcell dışındaki diğer abonelere herhangi bir ödemeli çağrı yapılamamaktadır.

Hizmet sadece Turkcell içi aboneler için geçerli olmaktadır ve bakiyesini biten kişiler, iletişimi sağlayabilmek adına bu hizmetten yararlanabilmektedirler.

Böylece, gerekil adımlar ve kurallar uygulandığında, karşı tarafa gönderilen ödeme çağrı ile, iletişim sağlanabilmektedir.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir