AnaSayfa / Pratik Bilgiler / Tuvalet Hijyeni Ve Temizliği Nasıl Sağlanır?

Tuvalet Hijyeni Ve Temizliği Nasıl Sağlanır?

tuvalet-temizligi-nasil-olur
Evlerimizde, en çok bakteriyi barındıran ve bu nedenle hijyenine en dikkat edilmesi gereken yerler tuvaletlerdir. Tuvaletlerin temizliğinin sık aralıklarla yapılması ve uygun malzemelerle hijyenin sağlanması, sağlık açısından büyük önem taşımaktadır.

Tuvaletlerin temizliğine, ıslak bir sünger ile başlanması gerekmektedir. Islak sünger ile tuvaletin her yerinin silinmesi, oluşan kirlerin yumuşamasına ve temizliğin daha kolay yapılmasına yardımcı olacaktır.

Kirler yumuşatıldıktan sonra, kaliteli bir çamaşır suyu ya da tuvalet hijyeni için kullanılan farklı bir temizlik ürünü, tuvaletin tüm bölümlerine dökülmelidir.

Kullanılan ürünün kullanma talimatına uygun olarak bir süre beklenmesi gerekebilmektedir. Tuvaletin içi fırça yardımıyla iyice temizlenmeli, diğer bölümler ise, bir bez ile temizlenmelidir.

Hijyenin gerektiği gibi sağlandığından emin olduktan sonra, tuvalet temizliği için kullanılan krem deterjan ya da farklı bir ürünün kullanımına geçilmeli ve devamında tuvaletin kullanılan kimyasal ürünlerden tamamen arındırılması aşamasına geçilmelidir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Polar Nasıl Yıkanır

Polar kumaş dayanıklılığı ve sıcak tutması nedeni ile günümüzde birçok kişi kış aylarında polarları tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir