AnaSayfa / Yaşama Dair / Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Saç Kestirmeli?

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Saç Kestirmeli?

Saçlar kadınların bir nevi tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Bu nedenle de saçların yapılışı ve modeli oldukça büyük önem taşımaktadır. Yüz şekline göre ve yaşa göre farklı saç kesim modelleri nasıl varsa aynı şekilde boylara göre de kesim modelleri farklılıklar göstermektedir.

Uzun boylu kadınlar saçlarını yüz tipine, boyun bölgesinin uzunluğuna ve tarzına göre kestirmelidir. Ancak yinede bir genelleme yapılacak olursa uzun boylu kadınların saçları dümdüz ve oldukça uzun olmamalıdır. Eğer yüz tipi kesim modeline uygunsa daha çok kısa modeller kullanılmalıdır.

Uzun Boylu Kadınlar Saç Kestirirken Nelere Öncelik Vermelidir?

Boyu uzun olan kadınlar saçlarını kestirirken saç boyunun daha çok kısa olmasına öncelik vermelidir. Ayrıca dinamik görünmek adına da dümdüz kesilmiş saç modelleri yerine katlı kesilmiş modeller tercih edilmelidir.

Özellikle omuz hizasında olan katlı kesilmiş saç modeli uzun boylu kadınlarda oldukça iddialı durmaktadır. Eğer uzun boylu bir kadının saçları seyrekse saçlarını kesinlikle küt gibi kısa boylarda kestirmelidir.Bu sayede saçları daha gür ve dinamik bir görünümde olabilecektir.

uzun-boylu-kadin-sac-modeli

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir