AnaSayfa / Ajandam / Yatak Odası Duvar Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Duvar Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

Evlerin en önemli alanlarından birisi olan yatak odalarının mutlaka bireyleri dinlendirici özelliğe sahip olması gerekir. Peki, bu durum nasıl sağlanır

. Yatak odalarında bireylerin huzur bulabilmelerini sağlayan, dinlenmelerini sağlayan en önemli etken duvarlarda kullanılacak olan renklerdir.

Çünkü duvar rengi yatak odalarında ilk olarak göze çarpan etkenlerden birisidir.

Yatak Odalarında Pastel Renkler Tercih Edilebilir

Yatak odalarının duvar rengi söz konusu olduğunda söylememiz gereken ilk şey duvar renklerinin pastel tonlarda olması gerektiğidir.

Çünkü kullanılan pastel renkler hem yatak odalarının sade bir şekilde görünmesini sağlar, hem de daha aydınlık olmasını sağlar.

Ayrıca pastel renklerdeki duvarlar bireylerin daha rahat dinlenebilmelerine olanak tanır.

Herkes yatak odasında ferahlatıcı ve aynı zamanda dinlendirici bir ortam olmasını ister. Bunun için tercih edebileceğiniz renkler koyu sarı, turuncu ve soft renkler tercih etmelisiniz. Açık renkler size huzur verecek ve odanızı ferahlatacak. Canlı renklerden sakınınız.

Yatak odaları için en uygun rengin beyaz olduğu bilinmektedir. Siyah ve beyazı birlikte kullanarak muazzam bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Siyah ve beyaz yatak odası ile hem ferah, hem modern bir atmosfere kavuşabilirsiniz.

Bir başka huzur verici ve aynı zamanda insanı dinlendiren renk; Açık mavi ve Açık yeşildir.

Uzmanlara göre yeşil rengi insanı psikolojik olarak rahatlatıyor ve dinlendiriyor.  Yatak odanızda Beyaz ve fıstık yeşilini eşit ölçüde kullanmayı başarabilirseniz, son derece naturel ve dinlendirici bir ortam yaratabilirsiniz.

Mavi renk uykuya iyi geliyor!

Rahatlatıcı ve uyku getirici özelliğiyle bilinen mavi rengi, yatak odanıza hem şıklık katıyor hem sizi ferahlatıyor. Açık mavi rengini kullanırsanız, çok daha kolay uyuyabilirsiniz. Mavi ve beyazı kombinleyerek daha nezih ve ferah bir yatak odası elde etmiş olursunuz.

Bu rengin haricinde leylak rengi ve  morun açık tonlarını yada lila rengini kullanabilirsiniz. Uyku sorunu yaşayanlar, yatak odasında koyu renkler kullanmamalı!

Duvar boyası yerine son zamanlarda envai çeşidi bulunan duvar kağıtları kullanılabilir. Rahat uyumak için telefon ve televizyon gibi teknolojik aletler odada olmaması lazım.

Romantizmin adı: KIRMIZI

Romantizmin simgesi olan kırmızı rengi; gençlik, mutluluk ve heyecan gibi duygularımızı açığa çıkarır. Kırmızı rengi yatak odanızda duvar rengi olarak değil, yatak örtüsü yada mobilya olarak ayrıca kullanabilirsiniz. Kırmızı ile siyah aynı zamanda yatak odanıza dekoratif bir hava katar.

Modern ve klasik bir dekorasyon için; Kahverengi, bej, pembe, lila ve açık pembe renklerini kullanabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir